VĚČNĚ BEZ DAT: 5 šikovných tipů, jak si nevyplýtvat FUP

 

Ten, kdo má chytrý telefon, se jen stěží obejde bez mobilních dat. Smartphone a internet zkrátka patří k sobě. Často ale stačí chvíli surfovat a přidělený balíček od operátora je tentam. Co dělat ve chvílích, kdy chceme být online, ale zároveň toužíme po rychlém připojení na delší dobu než pár dní?

 

Možná také máte výhodný neomezený tarif, díky kterému můžete volat a psát SMS i za cenu nižší než 500 Kč. Přidělený datový balíček vám ale možná nestačí. Ať už vám přiteče jakýkoliv objem dat, často se stane, že ho zakrátko spotřebujete a pak se musíte spokojit s nižší rychlostí anebo investicí do balíčku dodatečných dat. Přečtěte si 5 jednoduchých tipů, jak se tomu zabránit a šetřit data.

1. Je na místě Wi-Fi? Použijte ji!

Tento tip je asi ten nejjednodušší, přesto na něj mnoho lidí stále zapomíná a zbytečně tak plýtvá drahocenými daty. Využívejte volně přístupné sítě ve svém okolí. Doma a v práci je to samozřejmostí, další volné sítě vám prozradí šikovná aplikace Hotspot Finder. Že je Wi-Fi opatřená heslem? Nebojte se o něj říct, nebo si ho vyhledejte v aplikaci Wifič.

2. Vypněte aplikace na pozadí

Spotřebu dat razantně snížíte i tím, že omezíte automatické aktualizace aplikací na pozadí. Nezapomeňte si taky nastavit delší frekvenci synchronizace e-mailu a sociálních sítí.

Držíte se těchto pravidel už dlouho, a přesto máte stále pocit, že vám data nějak rychle mizí? Neuškodí zjistit, které aplikace vám užírají z datového balíčku nejvíc. Slouží k tomu aplikace My Data Manager.

A levný internet do tabletu už máte? Srovnat nabídky

3. Přehrávejte videa a hudbu na nižší kvalitu

Nejlepší je samozřejmě mít hudbu přímo v telefonu a poslouchat offline. Pokud ale nedáte dopustit streamování na YouTube či Spotify, nastavte si automatické přehrávání na nižší kvalitu.

4. Na fotky s rozvahou

I odeslání souborů má vliv na datový limit. Promyslete, jestli potřebujete nahrát fotky či videa z výletu na sociální sítě ještě v autě při cestě domů. Počkejte až domů, do bezpečné Wi-Fi zóny. Co se týče fotek, výrazně pomůže i zakázat jejich načítání v mobilním prohlížeči.

TIP

I tohle by vás mohlo zajímat

 

5. Připravte se na cesty už doma

Jedete na pár dní pryč? Připravte si telefon či tablet předem. Stáhněte si offline mapy, nahrajte si filmy či e-knihy – zkrátka všechno, co by se mohlo hodit. Mnoho lidí spoléhá na hotelovou Wi-Fi nebo vezme zavděk drahým datovým balíčkům, které jim operátor nabízí v rámci mobilních tarifů. A přitom si můžete data takhle snadno ušetřit.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png