Víme, jak vyždímat spořicí účet na maximum

 

Váháte nad spořicím účtem, ale nevíte, jak ho efektivně využívat? Máme pro vás 7 jednoduchých tipů, díky kterým dostanete ze svého účtu to nejlepší!

Spořicí účet a jeho využitíŠetřit, šetřit, šetřit - se spořicím účtem vám to půjde samo! 

Jsme národem šetřílků. Radujeme se z výhodných akcí v obchodech i zlevněné ceny benzínu. Přesto se analytikové shodují, že vlastně neumíme šetřit efektivně a peníze nám zbytečně protékají mezi prsty. Třeba tím, že leží na běžném účtu a nezhodnocují se na tom spořicím.

I přesto, že zájem o spořicí účty stoupá, stále dost lidí v něm nevidí smysl. Možná se i vy ptáte, jak ho vlastně využít. Otázka je na místě – podle odborníků mnoho lidí vlastně tápe. Jak se sžít se spořicím účtem a šetřit co nejefektivněji?

7 každodenních triků, jak využívat spořicí účet na plné obrátky

Spořicí účet 

1. Mějte na běžném účtu jen tolik, kolik potřebujete

Mnoho lidí si při založení spořicího účtu pošle jednorázovou částku a pak už spoří spíše nárazově. Když tomu dáte tvář, vyděláte víc. Mějte na běžném účtu jen tolik, abyste pokryli měsíční náklady, a nechte si malou rezervu. Zbytek pošlete na spořicí účet. Díky tomu, že z něj můžete vybírat okamžitě, není třeba, aby peníze ležely na běžném účtu, který vám nic nevydělá.

2. Přelévejte z účtu na účet

Propojte si běžný a spořicí účet tak, aby se vaše finance přelévaly co nejefektivněji. Poslouží vám k tomu nastavené limity. Když se prostředky na běžném účtu přesáhnou určitou částku, automaticky se odešlou na spořicí účet. A opačně - když zůstatek na běžném účtu klesne pod určitý limit, automaticky se vám na něj přesunou peníze ze spořicího účtu. Neustále tak vyděláváte maximálně efektivně.

3. Najděte si cíl

Každý ví, že by neměl být rozhazovačný. Šetřit je přece správné! Když ale nemáte cíl, jde to citelně hůře. Proto si najděte nějaký cíl, který pro vás bude natolik lákavý, že si peníze na spořicí účet budete ukládat rádi a bez vnitřního přemlouvání. Vidina splněného snu v budoucnu umí snížit spotřebu v přítomnosti.

Najít nejvýhodnější účet? Cíl splněn! Účet od Sberbank

4. Šetřete do virtuálních obálek

U mnoha spořicích účtů lze v internetovém bankovnictví vytvořit obálky. Jednu můžete nazvat jako „Dovolená“, další třeba „Nové auto“. Do každé obálky vkládáte určitý obnos v závislosti na vašich prioritách. Ihned tak máte ve svých úsporách pořádek a přesně víte, na co a kolik přesně máte už ušetřeno. I to vás podnítí více spořit.

5. Nečekané příjmy prozatím nechte spořit

Dostali jste v práci prémie nebo se vám poštěstilo vyhrát v loterii? Místo toho, abyste je rychle utratili, nechejte je zatím odpočívat na spořicím účtu. A do té doby než se rozhodnete, jak s nimi naložíte, vám vydělají další bonus.

6. V případě potřeby sáhněte do rezerv

Pračka dosloužila, auto se porouchalo nebo mrazák už nemrazí? Díky tomu, že jste si poctivě odkládali peníze na spořicí účet, máte ušetřené starosti. Sáhnete do rezervy a vše potřebné jednoduše uhradíte.

7. Posílejte na účet i malé částky

Žádná částka není příliš malá na to, aby nemohla být zhodnocena! Průběžně si posílejte na svůj účet i pár stokorun. Třeba právě ty, za které jste si chtěli koupit další pár bot či novou vychytávku k vašemu fotoaparátu, a nakonec jste odolali! K tomu jsou nejlepší spořicí účty bez poplatků – ať zašlete jednou nebo pětkrát za měsíc, nic vás to stát nebude.

Který spořicí účet je vlastně bez poplatků? Zjistěte to!
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 65