Čůráním ve sprše šetříte energii i planetu, tvrdí studie

 

Jak šetřit s vodou? Čůrejte s námi ve sprše! Takové by mohlo být heslo studentské kampaně ve Velké Británii, která vybízí lidi, aby ráno čůrali ve sprše, protože tak spotřebují méně vody. Může vám to připadat trochu nechutné, nicméně čůrání ve sprše je ekologické a zároveň hygienické. Svět trápí dlouhá sucha i nedostatek vody, proto by se na šetření vodou nemělo zapomínat.

sovička ve vaněNedostatek vody na světě se dá řešit různě. 

Studenti na britské univerzitě se před pár týdny pustili do neobvyklé kampaně na vyřešení světového problému s nedostatkem vody. Snaží se přesvědčit 15 tisíc svých vrstevníků v univerzitním kampusu, aby každé ráno čůrali ve sprše.

Jeden z organizátorů této iniciativy říká: „Když změníme ranní návyky obyvatel našich studentských kolejí, mohli bychom ušetřit tolik vody, že by to naplnilo 26 plaveckých bazénů pro Olympijské hry.“ Úspora vody by vznikla tím, že lidé, kteří čůrají ve sprše, nemusejí splachovat litry vody po použití záchodu.

Chcete snížit účet za vodu? Čůrejte ve sprše

V České republice zatím problém s nedostatkem vod nemáme, ale v jiných koutech světa je každá kapka vody drahocenným statkem. Na druhou stranu i některé české obyvatele trápí vysoké účty za energie včetně vody.

Odebíráte levnou elektřinu? Srovnat ceny elektřiny

Kolik vody by mohla ušetřit jedna domácnost za rok?

Před pár lety se do podobné „čůrací akce“ pustila i brazilská environmentální skupina. Podle členů této ekologické organizace by každá domácnost, která trochu šetří vodou při splachování záchodu, mohla ušetřit necelých 4 400 litrů vody za rok. Takto vysoký objem vody by domácnost ušetřila, kdyby každý den vynechala jedno spláchnutí toalety. To znamená jediné. Kdo má rád naši planetu a chce šetřit její zásoby vody, čůrá ráno ve sprše.

Čůrání ve sprše schvaluje 10 z 10 hygieniků

Možná jste u počítače něco začali jíst, ale při čtení tohoto článku vás najednou přešla chuť. Možná vám z úst dokonce ukouzlo znechucené „Ale fuj, to nemůžou myslet vážně.“ Právě naopak, propagátoři čůrání ve sprše to myslí smrtelně vážně.

Navíc čůrání ve sprše splňuje ty nejvyšší hygienické standardy. Moč je totiž sterilní. Čůrání ve sprše je proto z hlediska hygieny absolutně neškodnou aktivitou, tedy pokud nemáte žloutenku, která se přenáší tělními tekutinami nakaženého. Ale nepočítáme s tím, že by se čůrání ve sprše provozovalo jako skupinová činnost, takže ani tady vám nakažení žloutenkou pravděpodobně nehrozí.

Co si myslíte vy, má smysl šetřit s vodou čůráním ve sprše?

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé