Jak na rodinný rozpočet? 4 konkrétní tipy odborníků

 

Zkrotit své osobní i rodinné finance můžete mnoha způsoby. Že vás zrovna teď ani jeden nenapadá? Oslovili jsme odborníky na slovo vzaté, kteří se vytasili hned s několika jednoduchými tipy. Kterými z nich se inspirujete?

rodinný rozpočet 

Díky našemu návodu, jak ušetřit rodinný rozpočet, už víte, jak je na tom vaše rodina v otázce financí. Ať už počítáte každou korunu, nebo si zvládnete i něco naspořit, pár (tisíci)korun k dobru se hodí vždy, nemyslíte? Proto jsme pro vás vyzpovídali odborníky, kteří poradí jediné: Na čem lze jednoduše ušetřit? Máme pro vás 4 oblasti, ve kterých podle nich utrácíme zbytečně moc.

Energie: I drobnosti přináší velkou úsporu

Na to, jak ušetřit na energiích, jsme se zeptali Ondřeje Valuštíka z portálu Elektřina.cz. „Máme dvě možnosti, jak uspořit za elektřinu a plyn. Jednak přechodem k nejlevnějšímu dodavateli nebo snížením spotřeby. U snížení spotřeby jde především o správnou regulaci vytápění, úsporné spotřebiče a žárovky,“ vyjmenovává místa, kde zbytečně protékají peníze. Mnohdy jde o drobnosti – například snížením teploty o jeden stupeň Celsia vám klesne spotřeba plynu v domácnosti asi o 6 %.

typy osvětlení - úsporaJak ušetříte přechodem na LED žárovky? Zdroj: Ušetřeno.cz 

Co by vás mohlo zajímat

Který dodavatel energií je nejvýhodnější? Přejít do srovnání

Služby: Neplaťte za to, co můžete mít zdarma

Vysokou částku můžete jednoduše ušetřit i na službách. Třeba na bankovním účtu či jiných finančních produktech, jak doporučuje naše finanční specialistka Pavla Rýznarová. „Zkontrolujte si poplatky u bankovního účtu a dalších produktů, které máte. Zjistěte si, zda si například hypotéku nebo úvěr nemůžete zlevnit refinancováním či konsolidací,“ radí. Doporučuje také porovnat nabídky povinného ručení a mobilních tarifů. S neveřejnými nabídkami operátorů totiž můžete ušetřit i 40 % nákladů za telefon.

Co by vás mohlo zajímat

tekoucí voda v kuchyniUmývání nádobí pod tekoucí vodou vyjde nejdráže. 

Voda: Konec mytí nádobí ve dřezu a koupání ve vaně

Vodárenskou společnost, která vám dodává vodu, nemůžete změnit jako například dodavatele elektřiny či plynu. Je stanovena podle regionu. Jedinou cestou, jak ušetřit, je podle našeho specialisty Tomáše Suchého snížit spotřebu vody. „K tomu vám pomůže například mytí nádobí v myčce místo ve dřezu. Ušetříte navíc i energii na ohřev vody. Také sprchování namísto napouštění plné vany udělá své. Ročně ušetříte okolo 1 500 Kč,“ dodává.

spotřeba vody - vana a sprcha 

Co by vás mohlo zajímat

Potraviny: Nakupujte podle těchto zásad

Jídlo tvoří nezanedbatelnou položku v každém rozpočtu. Nelze ho vyškrtnout, ale existuje celá řada jednoduchých pravidel, kterými je dobré se v rámci úspory rozpočtu držet. Podělil se o ně Tomáš Jeřábek z online supermarketu Rohlik.cz.

  1. Nakupujte méně a častěji. Máte jistotu, že budete méně vyhazovat a plýtvat.
  2. Do zásoby v akci nakupujte jen potraviny s opravdu dlouhou trvanlivostí.
  3. Nikdy nenakupujte hladoví, ušetříte za hlouposti.
  4. Kupujte sezónní produkty, protože rajčata v zimě stojí logicky více než v létě.

TIP

Šetřit není žádná věda

Toto je jen jedna z desítek možností, jak jednoduše a bez námahy ušetřit.

Přečtěte si další supersnadné tipy z našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé