ŠETŘÍME DOMA: 3 jednoduché tipy, jak letos naspořit. Třeba 27 560 Kč!

 

Přemýšlíte nad tím, jak si letos naspořit nějakou tu korunu k dobru? Využijte jeden z těchto jednoduchých tipů a budete překvapeni, že ušetřit bez velké námahy můžete i tisíce. 

Jak ušetřit peníze 

1. Sypejte drobné do prasátka

Pořiďte si prasátko - ano, to, co mívají hlavně děti na své skromné kapesné - a každý večer ho naládujte drobnými mincemi, které vám zbyly v peněžence. Je jen na vás, jaký limit si zvolíte. Jestli zakusí jen koruny, dvoukoruny či pětikoruny, anebo ochutná úplně všechny kovové mince. Zaručeně ale budete na konci roku zírat, kolik peněz se v jeho břiše ukrývá.

2. Dejte se na spořicí výzvu

Hravou metodu, jak ušetřit peníze, jsme objevili na webu Life as you live it. Nabízí několik variant spořicích plánů, díky nimž jednoduchým a bezbolestným způsobem našetříte třeba i 27 560 Kč.

Šetříme domaInspirace ze zahraničí Jak na to? Jako první si vyberete jeden ze 3 spořicích plánů. Navyšování po 5, 10 a 20 Kč. Princip je jednoduchý – každý týden navýšíte svou výši vkladu o danou částku.

Například pokud začínáte na 10 Kč: V prvním týdnu vhodíte do velké zavařovací sklenice 10 Kč, v druhém týdnu 20 Kč, ve třetím týdnu 30 Kč. A takhle se to neustále navyšují po dobu jednoho roku.

1. Vytiskněte si šablonu spořicího plánu.

2. Nalepte si ji na větší zavařovací sklenici.

3. Pravidelně spořte peníze podle plánu.

4. Když vhodíte mince, přeškrtněte příslušný řádek.
Máte dokonalý přehled, kolik peněz je ve sklenici.

Kolik si našetříte za rok s touto výzvou?

Tato spořicí výzva má tu výhodu, že je ideální i pro děti, které se díky ní naučí přistupovat k penězům a úsporám zodpovědněji. Díky nízkým částkám, které odkládáte na začátku, si jednoduše vypěstujete návyk a v průběhu času vám nebude dělat problém odložit si i vyšší částku.

3. Nastavte si trvalý příkaz na spořicí účet

Máte na účtu pár stokorun, které byste teoreticky mohli postrádat? V takovém případě je ideální čas na to založit si spořicí účet. Díky výhodnému úroku vám vydělává, aniž byste se museli jakkoliv snažit.

Vyberte si výhodný spořicí účet Srovnání účtů

Nastavte si trvalý příkaz, díky kterému se vám každý měsíc automaticky odešlou peníze z vašeho běžného účtu na spoření. Je to naprosto bez starostí a navíc máte jistotu, že peníze určitě neutratíte.

TIP

Šetřit není žádná věda

Toto je jen jedna z desítek možností, jak jednoduše a bez námahy ušetřit.

Přečtěte si další supersnadné tipy z našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11