Konsolidace půjček: podmínky a omezení

 

V případě, že máte větší počet různých úvěrů a mnohdy nevýhodných půjček, je vhodné uvažovat o jejich konsolidaci. Sjednocení několika půjček pouze do jedné nemusí být ale vždy možné a nese to s sebo řadu omezení.

konsolidace 

Existuje obrovské množství různých úvěrů a půjček. Každý úvěr je trochu jiný a nezáleží pouze na tom, zda se jedná o bankovní či nebankovní půjčku, půjčku z kreditní karty nebo kontokorent. Jednotlivé úvěry se liší v řadě dalších paramaterů jako je výše půjčené částky, výše měsíční splátky, způsob splácení, účel, ke kterému peníze z úvěru využijete, poplatky s úvěrem spojené a tak dále. Konsolidace půjček je vlastně také jen další specifický druh půjčky. Je to půjčka, kterou je možné uzavřít pouze ve chvíli, kdy už splácíte více různých úvěrů. Všechny úvěry doplatíte najednou a nadále splácíte už jen jeden.

Konsolidací půjček si tedy ušetříte nejen starosti a poplatky spojené se splácením více úvěrů, ale často také získáte výhodnější úrokovou sazbu a díky tomu ve výsledku přeplatíte nižší částku. Právě pro rozmanitost a rozdílnost jednotlivých úvěrů a možných situací souvisí s konsolidaci půjček řada různých omezení a podmínek, kterým je třeba věnovat pozornost dříve než ke konsolidaci přikročíte.

Podmínky

Nejdůležitější podmínka pro získání konsolidace půjček je dobrá platební morálka. Pokud jste se v minulosti dostali do problémů se splácením některého z úvěrů, banka Vám žádost o konsolidaci s největší pravděpodobností zamítne. Pokud vše splácíte tak, jak máte, ale vadí Vám, že platíte v součtu příliš mnoho, je určitě možné úvěry zkonsolidovat a nastavit si nižší měsíční splátku.

Omezení

Omezení má každá banka trochu jiná. Některé například nekonsolidují úvěry z kreditních karet či kontokorentů. Každá banka také nabízí konsolidace na jinou částku a některé třeba nechtějí konsolidovat půjčky od malých, málo prověřených nebankovních institucí. U některých bank se také setkáte s omezením maximálního počtu úvěrů pro konsolidaci.

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1