Velké srovnání kontokorentů: Kolik stojí a kolik můžete jít do mínusu?

 

Když chybí peníze, tak se možnost jít do mínusu na účtu hodí. Kontokorent nabízí většina bank. Jenže ceny a podmínky se markantně liší. Podívejte se, za jakým okolností vám banky dovolí přečerpat účet.

Kontokorent srovnaníMomentální nedostatek peněz můžete elegantně vyřešit pomocí kontokorentu. Česká spořitelna kontokorent

 
 • Úroková sazba: 18,9 % p.a.
 • Vedení: 0 nebo 20 Kč
 • Výše kontokorentu: 5 – 100 000 Kč

Sjednat Osobní účet ČS II

 

Česká spořitelna nabízí kontokorent všem svým klientům, a to včetně studentů a seniorů. Přečerpat účet jde až o 100 tisíc korun. Záleží jen na pravidelných příjmech.

Pro většinu zákazníků je vedení kontokorentu zdarma. Měsíční poplatky se netýkají například těch, co mají sjednaný Osobní účet ČS nebo ani studentských účtů. Za vedení kontokorentu platí pouze majitelé sporožirových účtů, a to 20 Kč měsíčně. Založení služby je pro všechny zcela zdarma.

Když nesplatíte kontokorent včas a nedoplatek bude větší než 100 korun, potrestá vás Česká spořitelna pokutou ve výši 500 Kč. Také se platí úroky z prodlení – REPO sazba ČNB + 7 % p.a.

FIO banka kontokorent

 
 • Úroková sazba: 8,3 až 18,9 % p.a.
 • Poplatek za přistavení: záleží na tarifu
 • Výše kontokorentu: až 1 500 000 Kč

Více informací

 

Kontokorent od FIO banky se v mnohém od ostatních bank liší. Půjčit si můžete až překvapivě velkou částku – 1,5 milionu korun, popřípadě až 55 500 euro. Navíc je nutné si vybrat jeden ze tří tarifů. Rozdíly jsou v úrokové sazbě i v poplatcích.

 • Tarif 1: Nízká úroková sazba 8,3 % p.a. se vyplatí lidem, kteří plánují, že budou v mínusu delší časové období. Na druhou stranu se platí poplatek za přistavení a obnovu úvěru ve výši 4 % dlužné částky.
 • Tarif 2: Zlatá střední cesta. Vhodná pro občasné využívání kontokorentu. Roční úrok činí 14,3 %, ale poplatek za přistavení a obnovení úvěru je výrazně nižší, a to 1 %.
 • Tarif 3: Vyplatí se lidem, kteří chtějí kontokorent jen jako záruku a do červených čísel se dostanou jen výjimečně. Úroková sazba je nejvyšší 18,9 % p.a., ale neplatíte žádné další poplatky.

TIP

Víte, jak funguje kontokorent?

Ačkoli se kontokorent pojí s běžným účtem, jedná se vlastně o druh krátkodobé půjčky. Proto ho používejte s rozmyslem. Jinak se může kontokorent citelně prodražit. Přečtěte si, jak kontokorent funguje.

 

mBank kontokorent

 
 • Úroková sazba: 12,9 – 18,9 % p.a.
 • Vedení: zdarma
 • Výše kontokorentu: 5 – 300 000 Kč
 • Změna limitu: zdarma

Sjednat mBank mKonto

 

U této nízkonákladové banky hledejte kontokorent pod názvem mRezerva. Stálí zákazníci si můžou povolené přečerpání účtu zřídit rovnou přes internetové bankovnictví. Noví zájemci o osobní účet mKonto s kontokorentem musí doložit své příjmy.

Politika nulových poplatků se promítla i do služeb spojených s kontokorentem. Založení, vedení i změna limitu přečerpání účtu je zcela bez poplatku. Co se samozřejmě platí, jsou úroky. Jejich výše se odvíjí od částky, kterou jste v mínusu.

do 64 999 Kč je úrok 18,9 % p.a. od 115 000 do 219 999 Kč je úrok 13,4 % p.a.
od 65 000 do 114 999 Kč je úrok 16,9 % p.a. od 220 000 do 300 000 Kč je úrok 12,9 % p.a.

 

Kontokorent Unicredit Bank

 
 • Úroková sazba: 18 % p.a.
 • Vedení: 0 nebo 20 Kč
 • Výše kontokorentu: 5 – 150 000 Kč

Sjednat U Konto

 

UniCredit Bank nabízí svým klientům možnost finanční rezervy až 150 tisíc korun. Komu chodí na účet v UniCredit Bank výplata déle než šest měsíců, vyhne se prověřování bonity.

Kolik za kontokorentní úvěr zaplatíte, záleží na tom, k jakému produktu si ho sjednáte. V rámci U Konta je jak založení, tak vedení zdarma. Naopak u standardního běžného účtu se platí za poskytnutí úvěru 200 Kč a za vedení 20 Kč měsíčně. To rozhodně není málo. Kontokorent od UniCredit Bank se tak posouvá mezi ty dražší produkty na českém trhu. Na druhou stranu aktuální úroková sazba činí rozumných 18 % p.a.

Vyberte si nejvýhodnější běžný účet Srovnat běžné účty

ZUNO Rezerva

 
 • Úroková sazba: 17,9 % p.a.
 • Vedení: zdarma
 • Výše kontokorentu: 7,5 – 100 000 Kč

Sjednat ZUNO Účet

 

Pokud chcete jít na osobním účtu do mínusu, musíte si sjednat službu Rezerva. Požádat o ni můžete s první příchozí výplatou, která vám pak musí pravidelně připlout každý měsíc. Zřízení a vedení nestojí ani korunu. V praxi to znamená, že za kontokorent platíte, až když se dostanete do mínusu. Roční úrok je 17,9 %, ale když si sjednáte ZUNO Účet Plus, můžete si půjčit až 2 500 korun zcela bez úroku.

Omezující může být, že kontokorent lze čerpat maximálně do 100 tisíc korun. Za překročení dohodnutého limitu si ZUNO účtuje 0,1 % z denního nepovoleného přečerpání. Nutné je ještě připočíst 125 Kč za upomínku.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3