Jak funguje MALL Pay? Zeptali jsme se odborníka

 

Pryč jsou časy, kdy jsme naslepo nakupovali zboží online a netrpělivě čekali, zda bude splňovat naše očekávání. Na světě je konečně zkušební kabinka i pro internetové nákupy. Dnes si objednáte z e-shopu nový kousek do vašeho šatníku a teprve po vyzkoušení se rozhodnete, zda si ho chcete skutečně koupit. Jak přesně ovšem funguje platba po rozbalení a co dalšího plánuje MALL Pay? Zeptali jsme se Tomáše Krásného, marketingového manažera MALL Pay. 

MALL PayZdroj: MALL Pay 

Již v minulosti jsme mluvili o novém typu online platby, který umožňuje za zboží objednané online zaplatit až po dvou týdnech. Se službou MALL Pay nemusíte platit za nic, co jste neměli šanci si zkusit či prohlédnout. Tato skvělá alternativa k dobírce potěší hlavně ty, co se nechtějí upisovat k úvěrovému produktu v podobě kreditní karty či kontokorentu. Zásluhu na něm má MALL Group. 

Jak funguje MALL Pay? Po registraci vám je přidělen limit na vaši první odloženou platbu. V momentě, kdy si objednáte vytoužené zboží, se vám rozběhne 14denní bezplatná lhůta. Počkáte, až objednávka dorazí k vám domů a jakmile si vše ozkoušíte a rozmyslíte, zaplatíte ve svém účtu MALL Pay, co jste se rozhodli si ponechat.  

Chcete vědět víc? Co dalšího na nás MALL Group chystá? Zeptali jsme se Tomáše Krásného, marketingového manažera MALL Pay. 

Jak probíhá ověření uživatele?

 Po výběru platební metody MALL Pay na e-shopu prochází uživatel tzv. prescoringem (rychlou kontrolou správnosti údajů), kdy si na základě údajů z objednávky ověříme zákazníkovu důvěryhodnost. 

Jak se určuje limit první platby?

 Limit na první platbu je u nového klienta většinou maximálně 2 000 Kč. Další nákup s MALL Pay lze uskutečnit po zaplacení první objednávky.

Co může vést k zamítnutí platby přes MALL Pay?

 Je tam více faktorů – např. insolvence, špatná finanční morálka u operátorů atd.
 
 
Obchod MALL.CZ vydává ve spolupráci s Raiffeisenbank speciální kreditní kartu. Ta nabízí až 2 % zpět z nákupů na MALL.CZ, internetu a v zahraničí. Za využívání karty můžete tímto způsobem dostat měsíční odměnu až 500 Kč. Více se dozvíte v našem srovnání kreditních karet.

Jak funguje MALL Pay pro druhou stranu? Co pro e-shop znamená, že zákazník zaplatil přes MALL Pay?

 Pro e-shop funguje MALL Pay jako jakákoliv jiná platba online. Zákazník si objedná zboží a může za něj zaplatit až do 14 dní. E-shop však finance dostane do 3 pracovních dnů od expedice zboží k zákazníkovi. Ze zkušenosti víme, že díky MALL Pay zachytí e-shop v nákupním procesu klienty, kteří jinak nákup odloží nebo úplně vzdají ze strachu z placení předem nebo z nejistoty nad dodaným zbožím. Zmenší se počet zákazníků, využívajících dobírku. Zákazníci MALL Pay mají navíc vyšší frekvenci nákupů díky odměnám, které za každý nákup s touto platební metodou získávají, a také mají vyšší průměrnou hodnotu nákupního košíku.

Bude někdy možné nakupovat přes MALL Pay zboží z partnerského prodeje (produkty jsou expedovány ze skladu partnerů)?

 Momentálně lze na MALL.CZ platit s MALL Pay pouze zboží, které prodává přímo MALL.CZ, partnerský prodej s MALL Pay se plánuje spustit do konce letošního roku.

Jak je to s dalšími finančními službami? Na co se můžeme těšit?

 

Nedávno jsme spustili nový věrnostní program Odměny, který odměňuje klienty za nákupy s MALL Pay. Během zhruba 2 měsíců plánujeme spustit novou mobilní aplikaci pro Android i iOS. Aplikace bude mít podobné funkce jako self-care zóna na webu, tj. uživatel se bude moci podívat na přehled svých objednávek, na nasbírané body v rámci věrnostního programu. Budeme tam také dávat speciální akce na zboží a informovat o aktuálních kampaních.

Do budoucna chystáme i prémiové účty s doplňkovými službami, platební kartu, možnost odložení platby o více než o 14 dní, nákupy na splátky ve spolupráci s Ušetreno.cz, moderní investování a spoustu dalšího.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 10