Mobil za vysvědčení: Jaký tarif k němu dětem vybrat?

 

Konec školního roku se nezadržitelně blíží. Snad bude co oslavovat. Jak oceníte celoroční snahu svého malého jedničkáře? Mobilní telefon je výborný nápad. Poradíme vám, jaký tarif k němu vybrat.

mobil za vysvedceni Teď si určitě říkáte, vždyť je to snadné. Každý operátor přeci nabízí tarif pro studenty. Tak proč to zbytečně komplikovat. Jenže jiné potřeby má puberťák věčně zanořený do obrazovky mobilu a prvňáček, který telefon použije jen výjimečně, aby rodičům dal vědět, v kolik ho mají vyzvednout z kroužku nebo že se mu na táboře líbí.

Vyplatí se studentské tarify?

Operátoři mají pro mladé do 26 let speciální nabídku. Studentské tarify naplno využijí hlavně starší ročníky, které mají chytré telefony a pravidelně brouzdají na internetu.

T-Mobile a Vodafone vyslali do boje o mladé zákazníky po jednom zástupci. Nejširší nabídku najdete u O2, která v mnoha ohledech kopíruje nabídku pro klasické zákazníky. Liší se však cenou, která je v případě O2 [:kůl:] o 200 korun nižší. U neomezeného tarifu FREE CZ však žádnou studentskou slevu nečekejte.

Tarif Volných minut SMS Data Cena
O2 [:kůl:] 120 zdarma v O2 200 MB 299 Kč
O2 [:kůl:] data 1 GB 120 zdarma v O2 1 GB 399 Kč
O2 FREE neomezeně neomezeně 1,5 GB 749 Kč
T-Mobile S námi v sítích+ 120
do vlastní sítě neomezeně
neomezeně 700 MB 399 Kč
Vodafone Tarif pro studenta 600 neomezeně 1,2 GB 494 Kč

Rodinné tarify

Studentské tarify cílí hlavně na teenegery a vysokoškoláky. Tedy skupinu s poměrně vysokou útratou. Pro malé děti, které stejně nejčastěji volají svým rodičům, mohou být zajímavou alternativou rodinné tarify. Se svými blízkými můžete komunikovat zadarmo.

Ještě dál jde Vodafone. Revoluční rodinný tarif Red+ nabízí neomezené volání a SMS pro všechny do všech mobilních sítí. K tomu 2GB porci dat. A to za 1 499 Kč za měsíc. Při 4 členech rodiny je to pěkných 375 korun na osobu.

Výdaje pod kontrolou

Jestli chcete mít kontrolu nad měsíční útratou, bude nejlepší variantou předplacená karta. Ratolestem můžete dobíjet kredit podle svého uvážení. Malí telefonisté si obvykle vystačí s kreditem do 200 korun na měsíc. Při vyšší útratě se už vyplatí uvažovat o paušálních tarifech. Protože ceny volání a zpráv jsou u předplacených karet vyšší než v případě paušálních tarifů.

Skoncujte s drahými účty za telefonNajít levný tarif

Došel kredit? Žádný stres

Jak velí Murphyho zákony, kredit vždy dojde v nejméně vhodnou chvíli. Každý rodič se děsí situace, kdy se mu jeho dítě nebude moci dovolat. Problém se ale dá elegantně vyřešit. Operátoři umožňují volat i s nulovým kreditem. Stačí si aktivovat příslušnou službu. U T-Mobile se jmenuje „Zavolej mi zpátky“, s O2 rezervou si můžete půjčit kredit v hodnotě 30 korun.

Placení účtů za telefon

Účet za telefon se automaticky nezaplatí. Vy to víte, ale měli by to pochopit i vaši potomci. Aby si vážili peněz, přistupujte k placení telefonu jako k formě kapesného. Naučí se tím finanční gramotnosti a pochopí, že hodinové hovory a surfování na internetu není zadarmo. Třeba starší děti, které už chodí na brigády, se mohou podílet na placení účtů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 9
 

 
Oblíbení mobilní operátoři