Výhodné půjčky: Podívejte se na žebříček bezpečných úvěrů

 

Celkovým vítězem „úvěrové olympiády“ se stala Komerční banka. Studie Navigátor bezpečného úvěru 2014 hodnotila klientsky přívětivé podmínky i ceny úvěrů u 64 poskytovatelů půjček. Zjistěte, které banky nabízejí nejvýhodnější úvěrové produkty v kategorii spotřebitelský úvěr na 30 tisíc i na 100 tisíc. 

důvěryhodní poskytovateléKterým poskytovatelům úvěrů můžete věřit? Třeba Komerční bance či mBank. 

Co ukázaly výsledky čtvrtého ročníku? Ceny spotřebitelských úvěrů se čím dál víc přibližují, proto hlavní rozdíly mezi úvěry dělají odlišené smluvní podmínky (např. výše sankcí při opožděném splácení atd.)

Zlato dostává Komerční banka, stříbro mBank

V celkovém žebříčku si nejlépe vedla Komerční banka, která získala z maxima 10 bodů za své úvěry hodnocení 9,5. Na záda jí dýchá mBank na druhé příčce s 9,4 bodu. Bronzový kov si odnesla dvojice Home Credit a Air Bank se shodným hodnocením 9,33. 

Bezpečné úvěry 2014

Tradiční banky usnuly na vavřínech

"Letošní výsledky Studie Navigátor bezpečného úvěru dokládají, že se trh v segmentu bezpečných poskytovatelů do značné míry sám reguluje, a reaguje tak na potřebu zvýšené ochrany spotřebitelů. Věříme, že i díky působení projektu Navigátor bezpečného úvěru.

V tomto ročníku se definitivně potvrdilo, že cena přestala být nejdůležitějším parametrem, protože se u bezpečných poskytovatelů pohybuje ve velmi úzkém rozmezí. Pro rozdělení a odlišení jednotlivých společností je tak potřeba hledat mnohem přísnější kritéria. Ta mohou na spotřebitele působit jako detaily. Přesto hrají významnou roli v případě potíží se splácením nebo při nestandardních situacích. Právě tady se ukazuje obrovský rozestup mezi společnostmi. ”

-Michael Mejstřík, zakladatel projektu Navigátor bezpečného úvěru a profesor Univerzity Karlovy
Vybírejte jenom z ověřených úvěrů Srovnat půjčky

Autoři studie ukazují, že mezi nejvýhodnější půjčky už nemusíme nutně hledat mezi nabídkou tradičních velkých bank. Dobré umístění Komerční banky je spíše výjimkou potvrzující pravidlo. Naopak nové banky na trhu se snaží své produkty vyvíjet a neustále zlepšovat, zatímco klasické velké bankovní domy reagují na požadavky spotřebitelů velmi pomalu.

Z nebankovních společností uspěly Cetelem a Home Credit

Celkem byl Navigátor spočítán pro 105 spotřebitelských úvěrů v ČR; z toho 54 pro úvěry na 30 tis. Kč a 51 pro úvěry na 100 tis. Kč.

Nejvýhodnější úvěry na 30 tisíc se splatností 1 rok
  • 1. Air Bank a Home Credit
  • 2. Komerční banka
  • 3. mBank
  • 4. Cetelem
  • 5. Raiffeisenbank
Nejvýhodnější úvěry na 100 tisíc se splatností 5 let
  • 1. Komerční banka
  • 2. mBank
  • 3. Equa bank
  • 4. Zuno bank
  • 5. Cetelem, Home Credit a Air Bank
Proč je úvěr na 30 tisíc od Air Bank tak výhodný? Zjistit více
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1