Nejabsurdnější bankovní poplatek 2014: Už známe vítěze

 

Desátý ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vyhrála platba za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou. Naštval třetinu hlasujících Čechů i Slováků. Kdo získal stříbrnou a bronzovou medaili?

bankovní poplatkyVe vůbec první anketě o nejabsurdnější poplatek za rok 2005 zvítězila platba bance za příchozí platbu. 

Do finálového kola se probojovalo pět nejméně pochopitelných bankovních poplatků. Hlasovalo více než 8 tisíc naštvaných bankovních klientů. Podle ankety pořádané serverem bankovnipoplatky.com nám nejvíc pije krev poplatek za elektronický výpis z účtu. Zvolilo ho 35 % hlasujících z České republiky i Slovenska. V obou kolech se vyjádřilo přes 23 500 lidí.

Absurdní poplatek počet hlasů
1. Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou 2 790
2. Poplatek za zadání příkazu či změny trv. příkazu přes internetbanking 1 650
3. Poplatek za autorizační SMS 1 409
4. Výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou 1 115
5. Poplatek za změnu osobních údajů (např. trvalé bydliště, příjmení) 1 093

Zdroj:  server bankovnipoplatky.com

Anketa vytváří tlak na „poplatkovou politiku“ bank

Každoroční pořádání této ankety přispívá k zařazení některých bankovních poplatků mezi ohrožené druhy. To je i případ letošního vítěze.

"Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou už postupně mizí ze sazebníků bank, tudíž je symbolické, že jubilejní 10. nejabsurdnější bankovní poplatek bude takový, se kterými se za chvíli vůbec nepotkáme. To hlasování bude další roky těžší a těžší, protože ty skutečně absurdní poplatky už zvoleny byly.”

- Patrik Nacher, provozovatel serveru bankovnipoplatky.com

Finálová pětice unikla poplatku za vedení účtu zemřelého klienta, který skončil na šestém místě v první hlasovacím kole.

Vyberte si účet bez absurdních poplatků. Srovnat běžné účty

V loňském roce zvítězil poplatek za vedení účtu k úvěru (hypotéka, spotřebitelský úvěr či úvěr u stavební spořitelny). Poplatky, které v minulých letech získaly „nejvyšší“ ocenění, už nemohou do bojů o nejabsurdnější bankovní platbu znovu zasáhnout, protože po vítězství bývají vyřazeny.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1