Nejvýhodnější dodavatel elektřiny je Yello Energy, vyhodnotil dTest

 

Průzkum dTestu zaměřený na dvaadvacet tuzemských dodavatelů elektřiny vyhrál ve všech modelových situacích Yello Energy.

yello energy 

Po neustálém zdražování energií nás letos čeká příjemná změna – konečně zaplatíme za elektřinu méně. S tímto trendem přišel ČEZ a ostatní dodavatelé se tento sympatický krok následovali. Výsledkem je s velkou pravděpodobnosti nižší částka, kterou uvidíte na vyúčtování energii. A to až o 10 %.

Za zlevňováním stojí kromě pádu cen na burze i pokles ceny regulované složky elektrické energie diktované Energetickým regulačním úřadem. Ta tvoří více než polovinu ceny energií. Podstatnou roli na celkové úspoře má i výběr dodavatele, jejichž nabídky se mezi sebou mnohdy výrazně liší. Správným výběrem dodavatele proto můžete ušetřit ještě více.

Na dvaadvacet dodavatelů elektřiny se proto zaměřilo sdružení spotřebitelů dTest. Nezávisle porovnali jednotlivé ceny energií ve třech modelových situacích, aby zjistili, že vítězem testu a tím pádem nejvýhodnějším dodavatelem elektřiny je Yello Energy.

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit vy. Kalkulačka elektřiny

Modelový příklad: byt o velikosti 50-80 m2 ve Středočeském kraji, dodavatel Yello Energy

Modelová situace Spotřeba  Sazba Cena Ušetříte až
Domácnost s běžným provozem 2,5 MWh  D02d 13 229 Kč 1 224 Kč
Domácnost s ohřevem teplé vody 5 MWh  D25d 17 429 Kč 2 129 Kč
Domácnost s ohřevem teplé vody a vytápěním přímotopem 15 MWh  D45d 40 410 Kč 6 538 Kč

O Yello Energy

Společnost Yello Energy je na českém trhu od listopadu 2012 a navazuje na úspěšný koncept Yello Strom, který prorazil v Německu a nyní patří mezi tamější TOP dodavatele energie s více než 1 milionem zákazníků. Yello Energy boří zaběhnutá pravidla energetických společností – nabízí jasné a čitelné obchodní podmínky, možnost on-line správy účtu a v neposlední řadě i elektřinu a plyn za výhodné ceny pro všechny bez rozdílu distribučního území. Své služby poskytuje domácnostem i drobným podnikatelům.

O dTestu

dTest je nezisková organizace, která byla založena roku 1992. Po celou dobu své existence poskytuje spotřebitelům komplexní spotřebitelský servis.  Každý měsíc zveřejňuje testy výrobků a srozumitelně vysvětluje spotřebitelům jejich práva a přibližuje povinnosti prodávajících či poskytovatelů služeb. Díky svým srovnávacím testům a kalkulačkám pomáhá spotřebitelům v rozhodování, jaký vybrat tarif nebo který poskytovatel energií je nejvýhodnější. Zároveň se snaží varovat před nebezpečnými výrobky či praktikami podnikatelů. Hodnocení dTestu má mezi odbornou veřejností i spotřebiteli velkou váhu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 49