Nepropásněte šanci na levnou hypotéku

 

Úrokové míry hypotečních úvěrů se stále pohybují rekordně nízko. Přemýšlíte-li už nějakou dobu o koupi či stavbě nemovitosti a nemáte vyřešeno její financování, je právě teď ta pravá chvíle na to, chopit se příležitosti a sjednat si historicky nejlevnější hypotéku. Tato doba je rovněž vhodná k sjednání refinancování.

rodina 

Úrokové sazby hypoték stabilně klasejí již od jara minulého roku. Několikrát klesly na historické minimum, které bylo v dubnu 2013 opět překonáno.

Průměrná úroková sazba, na kterou klienti českých bank v dubnu dosahovali, činila 3,08 %, což představuje oproti březnovým 3,17 % další snížení a prohloubení rekordu. Není divu, že zájem o hypotéky s nízkým úrokem je obrovský – ve čtvrtém měsíci letošního roku si sjednalo úvěry více než 7 500 klientů a to v celkové výši téměř 12 miliard korun.

Vyberte si nejvýhodnější hypotéku onlineVybrat hypotéku

Banky se přetahují o klienty

Uvedenou úrokovou sazbu je třeba chápat jako průměr, je tedy možné, že se v případě výhodné nabídky dostanete i na úrokovou sazbu těsně přes dvě procenta. Banky každou žádost posuzují individuálně. V poslední době však o klienty svádějí velké boje, neboť nemovitosti jsou jedním z nejbezpečnějších způsobů uložení finančních prostředků a zájem občanů o hypotéky je obrovský. Často se tedy můžete setkat s nabídkami na sjednání zdarma či nulový poplatek za vedení hypotéky. S trochou snahy lze vyjednat skutečně velmi výhodné podmínky. Za uspořené stokoruny každý měsíc to jistě stojí.

 

Jak probíhá sjednání hypotéky na Ušetřeno.cz

  • 1. Vyplníte do formuláře základní informace o sobě a požadovaném úvěru
  • 2. Zobrazíme Vám několik nabídek, mezi kterými si vyberete
  • 3. Objednáte si hypoteční úvěr po internetu a my veškeré formality vyřídíme za Vás
  • 4. Hypotéka je Vaše a můžete se spokojeně zabydlovat v novém
 

Nadpoloviční většina klientů si sjednává hypotéku na koupi nemovitosti, do samostatné výstavby se pak pouští přibližně pětina žadatelů. Neváhejte a zařaďte se mezi ně i Vy – rekordně nízké úroky mohou být brzy minulostí.

Pokud již v současné době hypoteční úvěr máte, ale chcete dosáhnout na výhodnější podmínky (nižší úrok, odpuštění poplatků), zvažte možnost refinancování u jiné banky či vyjednávejte s tou, u které hypotéku máte. Se současnými hodnotami hypoték můžete svou úrokovou sazbu snížit i více než o polovinu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0