Nezaspěte správný čas na změnu

 

Chcete letos v zimě topit levněji? Můžete, jestliže změníte svého dodavatele plynu. Díky tomu totiž ušetříte až tisíce ročně. Abyste to ale stihli, máte nejvyšší čas!

změna-dodavatele-energií 

Je paradox, že využíváme slevové akce na máslo či mouku, ale za plyn - mnohonásobně vyšší položku - platíme mnohem více, než bychom mohli. Na trhu přitom existuje mnoho alternativních dodavatelů, kteří vám dodají plyn stejné kvality jako dominantní dodavatel, ale za mnohem nižší cenu. 

Díky liberalizaci energetického trhu si tak snadno můžete svobodně zvolit, kdo vám bude dodávat plyn. Abyste výhodnou nabídku pocítili na vlastní kůži už v následující topné sezóně, se změnou neotálejte!

Změňte dodavatele v létě a v zimě topíte levněji

 

Proč  změnit dodavatele plynu

  • Ušetříte až tisíce ročně
  • Za změnu neplatíte žádné poplatky
  • Žádné zásahy do plynoměru
  • Proces změny zařídíme za vás zdarma

Samotná změna dodavatele plynu je hlavně administrativní záležitost, kterou vyřizují sami dodavatelé plynu mezi sebou. Žádné složité výměny plynoměru se bát nemusíte. Dochází pouze ke změně obchodníka plynu, distributor zůstává stejný.

I přesto, že se jedná o poměrně jednoduchý úkon, termín žádosti musíte správně načasovat. Jestliže máte u svého stávajícího dodavatele smlouvu na dobu neurčitou, máte značně usnadněnou cestu k levnější elektřině nebo plynu. Výpovědní lhůta trvá 3 měsíce. Někteří dodavatelé ale mohou mít delší výpovědní lhůtu. Uvádí ji ve smluvních podmínkách.

TIP

Odkdy budete platit méně za plyn?

Jestliže o změnu zažádáte během července, výpověď poběží od 1. srpna do 31. října.

Od 1. listopadu už budete odebírat levnější energii.

 

Složitější situace nastává, jestliže máte u svého stávajícího dodavatele smlouvu na dobu určitou. Za předčasné odstoupení vás neminou mnohdy vysoké sankce.  Nejlepší možnost je nechat smlouvu doběhnout. Zjistěte si, dokdy platí a jaká je lhůta pro podání žádosti o jejím ukončení. Jestliže byste ji nepodali včas, smlouva se automaticky prodlouží.

Jak si vyberete výhodnějšího dodavatele?

Samotná žádost o změnu dodavatele plynu je otázkou několika minut. Stačí jen vybrat vhodného dodavatele. Jak na to, aby vás to nestálo příliš času? Pomůže vám naše kalkulačka plynu. Během několika minut ukáže reálnou úsporu na základě vaší konkrétní spotřeby. Obvykle se pohybuje v tisících.  Z přehledné tabulky si vyberete nejvýhodnější nabídku a zažádáte o změnu dodavatele online. O všechno papírování se postaráme za vás.

Kolik můžete ušetřit za plyn? Spočítat

Na co si dát pozor při změně dodavatele?

  • Není důležitá jen cenová úspora. Všímejte si i obchodních podmínek, úrovně zákaznického servisu i komunikace v zákaznickém centru či na infolince.
  • Pečlivě si přečtěte smlouvu a obchodní podmínky. Všímejte si skrytých poplatků, podmínek sazeb a tarifů i sankcí za předčasné ukončení smlouvy.
  • Zapomeňte na „neodolatelné nabídky“ podomních prodejců. Jestliže vám jejich nabídka přijde zajímavá, rozhodně nic nepodepisujte „mezi dveřmi“, ale v klidu si všechny podmínky pročtěte.
  • O dodavateli si zjistěte co nejvíce informací. Pomohou vám reference ostatních klientů. Poptejte se v rodině, u svých přátel, kolegů nebo na internetových diskuzích.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4