Na nižší sazby hypoték láká v únoru ČSOB i Modrá pyramida

 

Davová psychóza projevující se poklesem úroků u hypoték pokračuje. Nákaza stále napadá další banky. Průměrný úrok hypotečních úvěrů klesl na 2,34 % ročně. Dvě banky a jednu spořitelnu to v únoru nakoplo k dalšímu snižování úroků. Kde nabízejí levnější hypotéky?

nízké sazby hypotékV lednu se průměrný úrok u hypoték zastavil na 2,34 % ročně. 

Jak rychle se „nakažlivá nemoc“ způsobující pokles úrokových sazeb v únoru rozšířila? 9. února se objevily mírnější příznaky u Sberbank. Banka se rozhodla snížit úrok z 2,26 % na 2,22 % ročně u hypoték s pětiletou fixací do 70 % hodnoty nemovitosti. Komu je po chuti spíš kratší doba fixace, ten může u Sberbank získat úrok 2,29 % na 3 roky.

Nabídka se netýká jen nových hypoték (produkt Hypotéka bez starostí), ale také refinancování hypotečních úvěrů.

Pro levnější hypotéku se musíte u stejné banky často i pojistit

O týden později nákazu chytla také Modrá pyramida a ČSOB včetně značky Era, která pod ni spadá. U Modré pyramidy se projevily nejvážnější následky. Hypotéky s fixací na 3, 4 nebo 5 let začala nabízet s úrokovou sazbou 1,99 % p.a. Tato sazba se týká Hypoúvěrů ve výši do 85 % hodnoty zastavované nemovitosti.

ČSOB i Era spustila ve stejné době hypoteční akci „Úrokové schody“. Nyní nabízí garantovanou úrokovou sazbu 2,09 % pro hypotéku s 5letou dobou fixace a 70% poměrem výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti. Pro získání nízké sazby si ale klade dvě podmínky.

Zájemce o úvěr na vlastní bydlení si musí hypotéku pojistit v ČSOB Pojišťovně a zároveň musí mít zřízen běžný účet u ČSOB nebo Era, odkud bude posílat své měsíční splátky. Z nemoci se ČSOB otřepe koncem března, kdy akce Úrokové schody končí.

Nejnižší úrok od UniCredit Bank zatím nikdo nepřekonal

Dlouhodobě nejvážnější příznaky nákazy se zatím projevily u UniCredit Bank. Tady hypoteční úvěr na 3 i 5 let dostanete se sazbou 1,69 % ročně. Opět se to ale neobejde bez dalších podmínek.

Splňte si sen o vlastním bydlení s výhodnou hypotékou.Srovnat ceny hypoték

Nejnižší úroková sazba na trhu od UniCredit Bank totiž počítá se třemi slevami neboli doplňkovými produkty, které si musí zákazník sjednat spolu s hypotékou.

Co musí klient splnit pro získání úroku 1,69 % u UniCredit?

  • jednorázové pojištění CARDIF (0,50% sleva z úroků)
  • aktivně využívaný účet v UniCredit Bank (0,50% sleva z úroků)
  • aktivně využíváná kreditní karta od UniCredit Bank (0,10% sleva z úroků)
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1