Letní dovolené se blíží, ceny za roaming padají. Pokles potvrdili všichni operátoři

 

Začínáte uvažovat, do jaké země se letos vydáte na dovolenou, ale už předem vás trochu děsí vysoký účet za telefon, do kterého se promítne volání ze zahraničí? Pokud se chystáte cestovat v rámci Evropské unie, máme pro vás dobrou zprávu. Vlivem loňského nařízení Evropské komise budou čeští operátoři letos při vyúčtování milosrdnější. Podívejte se, o kolik ceny roamingu již brzy klesnou.

Pokud vyrážíte na dovolenou v rámci EU, pak ušetříte za volání.Pokud jde o státy EU, nebudete se po dovolené muset po dovolené obávat účtů za telefon. 

Trojice největších českých mobilních operátorů od 30. dubna na základě nařízení od Evropské komise sníží ceny volání v zemích EU na úroveň domácích hovorů. Přesto platby nebudou stejné – operátoři vám ke každé provolané minutě, poslané SMS či prosurfovanému megabytu v zahraničí naúčtují příplatek. Jeho výše bude u odchozího hovoru minimálně 1,60 až 1,66 koruny za minutu

Přijde příští rok úplné zrušení roamingu?

Zavedení nového systému účtování za volání ze zemí EU nejprve na začátku března oznámil T-Mobile, zatímco roamingové ceníky O2 a Vodafone na sebe nechaly čekat až na sklonek měsíce. Nová pravidla nicméně začnou u všech tří operátorů platit s koncem dubna.

Poskytovatele mobilních služeb ke snížení cen nevedly pouze dobré úmysly, ale především příkaz z Bruselu, který se vztahuje na všechny členské státy EU. Poplatky za roaming by v celé EU měly definitivně skončit v létě 2017.

Máte-li v rámci tarifu bezplatné volné minuty, SMS či data, naúčtuje vám operátor za zahraniční volání pouze příplatek. Po vyčerpání případného limitu k němu připočte také běžnou domácí sazbu. Totéž platí i pro neomezený tarif, kde bude operátor počítat pouze přečerpaná data.

TIP

Jak na dovolené neutratit majlant?

I když se může zdát, že období dovolených je ještě v nedohlednu, sami určitě dobře víte, jak čas rychle utíká. Užitečné informace o tom, jak s penězi v zahraničí rozhodně nezacházet, se proto určitě neztratí

 

Země se zvýhodněným „evropským“ roamingem

Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán a Velká Británie.

Cestovní pojištění bez starostí

O2 zároveň využil příležitost, aby představil nový produkt pro letní sezónu 2016. Jedná se o cestovní pojištění v mobilu. O2 cestovní pojištění nabídne jako volitelnou službu, kterou bude možné snadno objednat přímo z mobilu. Pojištění nabídne vysoké limity léčebných výloh a bude platné ve všech zemích světa, kde má O2 roamingového partnera.

Ušetřete za volání i SMS s výhodnějším tarifemKalkulačka tarifů

„Při sjednání pojištění nebudou muset zákazníci řešit platbu předem ani nikam zadávat číslo platební karty. Poplatek za cestovní pojištění se jim totiž jednoduše naúčtuje v rámci měsíčního vyúčtování O2. Jako dárek bude letos o prázdninách pojištění pro nové i stávající zákazníky, kteří vycestují s roamingovým tarifem Volání bez hranic, zdarma."

- Silvia Cieslarová, marketingová ředitelka pro mobilní segment O2
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 8
 

 
Oblíbení mobilní operátoři