PRE varuje: Nenaleťte na podvodný e-mail o dluhu za elektřinu

 

Obdrželi jste v posledních dnech zprávu od Pražské energetiky (PRE), kde vás vybízí k potvrzení splátkového kalendáře za dluh na energie? Jde o další trik kyber zločinců, kteří se snaží vylákat z nepozorných lidí peníze.

kyber zločinci - klávesniceTerčem kyber zločinců se kromě PRE nedávno stala také Česká národní banka (ČNB). 

Začátkem roku se podvodníci vydávali za pracovníky PRE a zvonili na byty v Praze. Když jim někdo otevřel, vyhrožovali mu odpojením od proudu, pokud nezaplatí fiktivní dluh za elektřinu. Teď ale vykukové změnili taktiku a přesunuli se do online světa.

Podvodný e-mail neobsahuje chyby a působí přesvědčivě

Pražská energetika nedávno zachytila e-mailovou zprávu šířenou ve středních Čechách, která se sice tváří, jakoby byla odeslána z této energetické společnosti, ale ve skutečnosti podvodníci opět zkoušejí, kdo se jim chytí do nastražené pasti.

"Jde o slušně a na první pohled zdánlivě pravdivě formulované sdělení zákazníkovi, že se nepodařilo doručit mu splátkový kalendář za údajný dluh za elektřinu. Zákazníka zpráva vyzývá, aby zaslal zpět správnou adresu a tím vlastně potvrdil přijetí splátkového kalendáře a uznání dluhu.”

- Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky (PRE)

Podvodnou zprávu ale můžete rychle odhalit podle falešné adresy odesílatele: domacnosti.pre@post.cz, kterou PRE nepoužívá.

Při pochybách stačí kontaktovat zákaznickou podporu

Pokud podobné sdělení (např. odeslané z jiných podezřelých adres) lidé objeví ve svých e-mailových schránkách a budou si chtít ověřit jeho pravdivost, mohou se obrátit na Zákaznickou linku PRE 267 055 555, (pro meziměstská volání doporučeno volat na 840 550 055) nebo využít e-mailový kontakt PRE pre@pre.cz. Tady každý zákazník snadno zjistí, zda ho energetická firma kvůli dluhu kontaktovala či nikoli.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat ceny
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2