Pro nahlášení poruchy TV signálu kvůli LTE sáhněte po jednoduchém formuláři

 

Televizní obrazovka nefunguje, jak má, a vy máte podezření, že to způsobuje právě rušení sítí LTE? Stačí si stáhnout a vyplnit nový zjednodušený formulář od Českého telekomunikačního úřadu pro nahlášení problémů. Najdete ho uvnitř článku.

porucha TV signálu 

Jen v červnu bylo nahlášeno 417 stížností na špatný televizní signál. S rostoucím tempem pokrývání území České republiky rychlým internetem se zvyšuje počet stížností diváků na rušení TV signálu nebo nemožnost sledování televize vůbec.

Přitom o možnosti, že rozšiřování sítí LTE s sebou kromě rychlého mobilního internetu může přinést i problémy v podobě rušení terestrického televizního signálu DVB-T, se dlouho mluvilo jen mezi odborníky. Z červnových 417 stížností byly v 25 % případů zjištěny problémy TV signálu s rušením sítí LTE.

Nejhorší poruchy mají v Praze, Brně a ve Varech

Měsíčně odhalí technici Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) několik desítek domácnosti, které se se zhoršeným signálem televize potýkají. Opodstatněné je zhruba každé druhá stížnost. Polovina závad připadá na vrub nedostatečné úrovni signálu nebo nedostatkům na straně přijímacích zařízení.

Neplatíte za mobilní internet až příliš? Chci to zjistit

Pravděpodobnost rušení vzrůstá v oblastech příjmu televizních kanálů 59 a 60, v oblastech s nižší úrovní signálu DVBT při použití aktivní pokojové nebo jakékoliv jiné náhražkové antény. Kanály 59 a 60 zahrnují okolí Karlových Varů a Prahy a Brna.

TIP

Co mám dělat, když chci řešit problémy s TV signálem?

 

Filmový festival v Karlových Varech podnítil zkoumání TV signálu

Nejmasivnější vlna stížností na úplnou ztrátu signálu nastala v prvních červencových dnech v Karlových Varech, kdy během jednoho dne obdrželo dohledové centrum Českých Radiokomunikací desítky stížností. Na přelomu června a července bylo spuštěno na poměrně malém území Karlových Varů a okolí více jak 10 základnových stanic LTE.

Z důvodu významného omezení TV příjmu ve velké části Karlových Varů provedl ČTÚ šetření, které odhalilo, že rušení TV signálu bylo opravdu způsobeno následkem spuštění většího počtu mobilních základnových stanic LTE stanic v pásmu 800 MHz v Karlových Varech, které měly posílit signál zejména v rámci filmového festivalu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2