Povinné ručení Mazda

 

Tyto japonské znaky マツダ株式会社 vám asi povědomé nebudou, ale když se řekne Mazda, každý si představí spolehlivý a bezpečný automobil. Japonský vůz vás stoprocentně dovoze do cíle. Jediný problém nastane, když svou neopatrností způsobíte nehodu. Pro tyto případy je nutné si sjednat povinné ručení.

povinné ručení Podle zákona musí mít každé auto jezdící na českých silnicích uzavřené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Tato povinnost se týká též automobilů Mazda. Jen za uplynulý rok způsobili řidiči sedící za volantem Mazdy celkem 613 dopravních nehod. Kdyby neměli sjednáno povinné ručení, čekaly by je tisícové, v některých případech milionové problémy. Minimální pojistné krytí stanovil zákon na 35 miliónů korun. Z těchto peněz se hradí vámi způsobené škody na zdraví a majetku. Ač se to nezdá, v případě těžkých autonehod, mohou škody přerůst stanovený limit. Proto pojišťovny nabízí i vyšší pojistné krytí. Platí přímá úměra, čím vyšší ochrana, tím dražší pojistka.

Jaké zvolit krytí

Například HVP pojišťovna nabízí dvě varianty pojištění. Standardní ochrana kryje škody a ušlý zisk do výše 35 miliónů korun. Navíc obsahuje úrazové pojištění posádky vozidla. Nadstandardní ochrana od hasičské vzájemné pojišťovny zahrnuje pojistné plnění 70 miliónů Kč nebo úrazové pojištění posádky vozidla. Zajímavou výhodou je, že první nehoda vůbec neovlivní váš bonus.

Levné povinné ručení na Mazdu onlineSjednat povinné ručení

Levné pojištění

Nejlevnější povinné ručení na oblíbenou a prodávanou Mazdu 3 podle kalkulačky na portálu Usetreno.cz stojí 5 245 Kč za rok. Jedná se o Mazdu vyrobenou 2011 s motorem 2,0, zdvihovým objeme 1999ccm a výkonem 110 kW. Cena povinného ručení se mění v závislosti na vlastnostech motoru. Čím silnější, tím více bude pojištění stát.

Nezáleží pouze na vlastnostech Mazdy, důležitou roli hraje též osoba pojistitele. Bonusy za bezeškodní průběh mohou snížit cenu povinného ručení až o 60 %. Třeba Slavia pojišťovna nabízí cenu od 2 990 při využití maximálního bonusu. S vyšším pojistným krytím a lepšími asistenčními službami stojí pojištění 3 348 Kč.

Připojištění

Na to kolik zaplatíte za pojištění Mazdy, bude mít vliv i rozsah připojištění. Výměna rozbitého čelního skla není levná záležitost. Proto připojištění autoskel patří mezi hojně využívané. Další oblíbené připojištění se týká střetu se zvěří nebo ochrany proti živlům.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0