Povinné ručení Renault Mégane

 

Jen za loňský rok zavinily vozy značky Renault přes čtyři tisíce dopravních nehod. Právě pro tyto případy nakazuje zákon uzavřít povinné ručení. Z něj se následně hradí způsobené škody na zdraví a majetku. Kolik stojí povinné ručení na Renault Mégane?

povinné ručení Automobily Mégane od francouzské značky Renault se vyrábí od roku 1995. Oblíbenost těchto vozů dokládá to, že v současné době spatřila světlo světa již třetí generace. Mégane může svými vlastnostmi směle konkurovat všem vozům své třídy, včetně BMW řady 1. Obzvlášť druhá generace se stala prodejním hitem. Největší zájem zákazníci projevili hlavně o verze sedan a kombi. Víte, kolik stojí povinné ručení na Mégane oproti jiným automobilům?

Ať už vlastníte Mégane první, druhé nebo třetí generace rozhodující pro výpočet pojištění odpovědnosti z provozu vozidla bude zdvihový objem motoru. Z dalších parametrů motoru je důležitý jeho výkon. Obě hodnoty najdete v malém technickém průkazu. Pojišťovny kalkulují i se samotnou osobou, která auto pojišťuje. Čím delší dobu jezdíte bez nehod, tím větší slevy získáváte. Za každých 12 měsíců bezpečné jízdy se vám zlevní základní sazba. Celkem může jít i o 60 % ceny. Některé pojišťovací domy zajímá též věk a bydliště pojistníka. Mezi rizikové řidiče patří lidé mladší třiceti let a obyvatelé větších měst. Pokud patříte do nějaké z těchto množin, připravte se, že si připlatíte.

Levné povinné ručení na Mégane online Sjednat povinné ručení

Úsporné a levné povinné ručení

Například velmi levné základní povinné ručení Slavia vyjde majitele trojkového vozu Mégane s motorem 1,6 (1598 ccm, 74 kW) na 3 506 Kč. Pokud se vlastník vozidla rozhodne pro větší pojistné krytí a lepší asistenční služby bude ho pojištění od Slavie stát 3 927 korun. Jedná se o ceny se započteným bonusem za pětiletou beznehodovou jízdu. Bez bonusu by ceny narostly o dva tisíce korun.

Koupě vozu u autorizovaného prodejce

Při nákupu vozidla na leasing nebo úvěrovou smlouvu u autorizovaného prodejce Renault, budete muset mít uzavřené povinné ručení a havarijní pojištění. Společnost Renault zaručuje fixní sazbu pojistného po celou dobu financování. U povinného ručení je možná přefakturace pojistného se zohledněním bonusů za bezeškodní průběh předchozího pojištění. Renault poskytuje povinné ručení Kooperativa, od Allianz a dalších renomovaných společností.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0