Povinné ručení Škoda Fabia

 

Cenově dostupnou Škodu Fabii si tuzemští řidiči doslova zamilovali. Z výrobního pásu Mladoboleslavské automobilky sjelo již přes tři miliony vozů značky Fabia. Majitelé Škodovek představují pro pojišťovny lákavé zákazníky. Které pojišťovny vám nabídnou nejlepší povinné ručení?

dveře od Škoda Fabia - povinné ručení Cenu povinného ručení Fabie v první řadě ovlivňuje typ motoru, jeho objem a výkon. Čím více koňů pod kapotou, tím více si vlastníci auta za pojištění připlatí. Do nejnovějších Fabií se montují moderní přeplňované motory s přímým vstřikováním, buďto benzinové TSI nebo naftové motory TDI. Dále záleží za jakým účelem je auto provozováno. Podle statistik nehodovosti patří mezi nejrizikovější skupinu řidičů mladí muži z velkých měst. Proto některé pojišťovny přihlížejí i k samotné osobě, která povinné ručení sjednává. Zajímá je věk pojistníka, bydliště, nebo zda se jedná o soukromou osobu či podnikatele.

Co určuje cenu pojištění

Majitelé Škody Fabia, kteří bydlí na venkově a v malých obcích mají u některých pojišťoven výhodu. Zaplatí o několik stovek korun méně. Klasický příklad může vypadat následovně. Dva čtyřicetiletí muži si pojistí Fabii Combi 1.4 (rok výroby 2010, 132 kW, 1390 ccm). První bydlí v Praze 5 a zaplatí 5 860 Kč za povinné ručení. Srovnání vychází lépe pro druhého muže pocházejícího z vesnice na Turnovsku. Roční splátka se vyšplhá na pouhých 4 680 Kč. Do porovnání nebyly zahrnuty žádné speciální slevy, ani bonusy a malusy, které povinné ručení mohou výrazně zlevnit. Při výměře bonusů zohledňují pojišťovny bezškodný průběh v předchozích pojistných obdobích. Výše bonusu se ustálila na 5 % za dvanáct měsíců jako třeba u pojišťovny Uniqa. Povinné ručení se v závislosti na beznehodových letech může zlevnit až o ohromujících 60 %.

Levné povinné ručení na Fabii onlineSjednat povinné ručení

Srovnání povinného ručení na Fabii

Vlastníci Fabií by neměli opomínat internetové srovnávače, které poskytují pojistky za výhodnější ceny než samotné pojišťovny. Například srovnávač povinného ručení na Ušetřeno.cz nabízí až 70% úsporu. Při výběru pojištění se neřiďte pouze cenou. Sledujte rozsah doprovodných služeb. Nejlevnější povinné ručení platí pouze na území České republiky. Zákon určuje minimální výši pojištění na 35 milionů korun. Jenže pokud škoda převyšuje limit plnění, pak zbytek škody padá na hlavu viníka, který je povinen ji uhradit. Proto přemýšlejte, zda není lepší zaplatit o pár stovek víc a získat daleko větší krytí proti způsobeným škodám. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se týká i majitelů BMW, o kterých jsme psali v minulém díle.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0