Jak na levné povinné ručení na Volvo

 

Bezpečné vozy Volvo občas svádějí k riskantní jízdě. Za uplynulý rok způsobili jejich řidiči přesně 971 nehod. V případě neštěstí vás povinné ručení uchrání před placením tisícových a milionových škod. Hledáte možnosti, jak uspořit na pojištění odpovědnosti z provozu vozidla? Tak to jste správně.

povinné ručení Švédský výrobce autobusů, trucků a v neposlední řadě i osobních aut proslul po celém světě především nadstandardní bezpečností svých vozů. Pro ještě větší pocit jistoty vám zákon přikazuje sjednat si povinné ručení. Nejlevnější povinné ručení se vyplatí hledat na internetu. Přes srovnávače povinného ručení lze najít mnohdy zajímavější nabídky než přímo na pobočce pojišťovny. Výše poplatků se odvíjí od výkonu a obsahu motoru. Takže zcela jinou cenu bude platit majitel Volva C30 a řidič SUV XC90. Mnohem dráž samozřejmě vyjde pojištění autobusů a nákladních automobilů.

Bonusy a malusy

Nejenom motor, ale i osoba pojistníka ovlivňuje výši povinného ručení. Více platí řidiči mladší třiceti let či lidé z měst. Důležitým faktorem ovlivňujícím cenu je doba pojištění a bezeškodního průběhu. Sleva za bezpečnou jízdu může dosáhnout až 60 %. Opakem bonusů jsou malusy, které slouží jako trest pro lidi za volantem Volva, kteří bourají až příliš často.

Výše krytí

Za zamyšlení stojí správné nastavení pojistného krytí a různých připojištění. Minimální zákonná pojistná částka se rovná 35 milionům na škodách na zdraví a majetku. V případě závažných nehod však tato částka nemusí postačovat. Proto si můžete vybírat z vyšší pojistné ochrany, která je logicky i dražší.

Levné povinné ručení na Volvo    onlineSjednat povinné ručení

Každá korunu dobrá

Sezónní povinné ručení využívají hlavně motorkáři, ale některé pojišťovny ho poskytují i na automobily. Sami si zvolíte měsíce, kdy autem jezdíte. V období kdy Volvo stojí v garáži, platíte minimální poplatky. Navíc odpadají těžkosti s vyřazováním z registru vozidel. Mírné úspory lze dosáhnout, když zaplatíte roční pojištění naráz nikoli v několika splátkách. Třeba povinné ručení od AXA stojí při roční platbě o 10 % méně.

Výpověď povinného ručení

Jestli hodláte své Volvo pojistit u jiné společnosti, musíte podat výpověď povinného ručení nejpozději šest týdnů před vypršením pojistného období. Přechodem k jiné pojišťovně nepřijdete o nárok na bonus za bezpečnou jízdu. Stará pojišťovna je povinna vám vystavit potvrzení o délce beznehodového období, které pak poskytnete nové instituci.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0