Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

 

„Mrtvé duše“ českých automobilů budou stále brázdit naše silnice. Je jich necelých 700 tisíc. Auta v tzv. polopřevodu sice oficiálně neexistují, ale mohou se připlést do autonehody. Pojišťovny se rozhodly, že případné škody na tato auta duchů zaplatí. Čeká na motoristy ale jiná sankce?

 

Šoféři vozidel, kteří na sebe auto ještě nezaregistrovali, ale jejichž původní majitelé už je odhlásili, by se v případě, že někomu způsobí škodu, neměli na koho obrátit. Díky patové situaci označované jako „polopřevod“ se totiž stali majiteli dle zákona neexistujících automobilů. A neexistující auta by z takového pohledu nebylo možné ani pojistit.

Zaplacené povinné ručení zachrání i auta v polopřevodu

"Obrátí-li se na nás majitel vozu, nacházejícího se v polopřevodu, který někoho poškodil či zranil, pak od něho ruce pryč nedáme. O naše klienty, kteří řádně plní své smluvní povinnosti a platí pojistné, se postaráme. Ochranný štít povinného ručení jim zachováme i nadále, aniž bychom motoristy s vozidly v polopřevodu jakkoli sankcionovali.”

- Tomáš Klofát, ředitel likvidace Allianz pojišťovny

Současně Allianz očekává, že její klienti svoji situaci v následujících dnech vyřeší a vozidlo na sebe buď přihlásí na úřadech, nebo pojišťovnu budou informovat o tom, že smlouvu ruší, protože automobil už neprovozují.

Levné povinné ručení           onlineSjednat povinné ručení

Podobně jako Allianz budou postupovat všechny velké pojišťovny na českém trhu. Na akceptaci povinného ručení i u aut duchů se dohodli všichni členové České kanceláře pojistitelů, kam patří pojišťovny, jež nabízejí sjednání povinného ručení.

TIP

Znáte triky, jak si sjednat výhodné pojištění na auto?

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4