Pojišťovny zaplatí škodu i za úředně zaniklá auta v polopřevodu

 

„Mrtvé duše“ českých automobilů budou stále brázdit naše silnice. Je jich necelých 700 tisíc. Auta v tzv. polopřevodu sice oficiálně neexistují, ale mohou se připlést do autonehody. Pojišťovny se rozhodly, že případné škody na tato auta duchů zaplatí. Čeká na motoristy ale jiná sankce?

auto v tunelu 

Šoféři vozidel, kteří na sebe auto ještě nezaregistrovali, ale jejichž původní majitelé už je odhlásili, by se v případě, že někomu způsobí škodu, neměli na koho obrátit. Díky patové situaci označované jako „polopřevod“ se totiž stali majiteli dle zákona neexistujících automobilů. A neexistující auta by z takového pohledu nebylo možné ani pojistit.

Zaplacené povinné ručení zachrání i auta v polopřevodu

"Obrátí-li se na nás majitel vozu, nacházejícího se v polopřevodu, který někoho poškodil či zranil, pak od něho ruce pryč nedáme. O naše klienty, kteří řádně plní své smluvní povinnosti a platí pojistné, se postaráme. Ochranný štít povinného ručení jim zachováme i nadále, aniž bychom motoristy s vozidly v polopřevodu jakkoli sankcionovali.”

- Tomáš Klofát, ředitel likvidace Allianz pojišťovny

Současně Allianz očekává, že její klienti svoji situaci v následujících dnech vyřeší a vozidlo na sebe buď přihlásí na úřadech, nebo pojišťovnu budou informovat o tom, že smlouvu ruší, protože automobil už neprovozují.

Levné povinné ručení           onlineSjednat povinné ručení

Podobně jako Allianz budou postupovat všechny velké pojišťovny na českém trhu. Na akceptaci povinného ručení i u aut duchů se dohodli všichni členové České kanceláře pojistitelů, kam patří pojišťovny, jež nabízejí sjednání povinného ručení.

TIP

Znáte triky, jak si sjednat výhodné pojištění na auto?

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4