Povinné ručení zdraží, přesto lze stále ušetřit

 

Zlevňování povinného ručení skončí. Pojišťovny prodělávají, a proto se brzy můžeme dočkat zdražení. I přesto, že dojde ke zvýšení pojistného, pořád ještě může majitel vozidla ušetřit až tisíce korun.

Celkové náklady na odškodnění dopravních nehod z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vzniklé v roce 2011 převýšily vybrané pojistné o jedno procento. Informovala o tom Česká kancelář pojistitelů,rodina  sdružující tuzemské pojišťovny. Současný stav je podle ní neudržitelný. Zatímco částky vyplácené z povinného ručení se zvyšují, průměrná cena pojistného dosud z důvodu konkurenčního boje mezi pojišťovnami klesala. Zatímco v roce 2006 přišlo povinné ručení průměrného auta na 3891 korun ročně, letos je to jen 2950 korun.

Zdražování zasáhne všechny majitele vozidel, přesto existuje možnost, jak stále ještě na pojistném ušetřit až tisíce korun. Porovnáním nabídek pojišťoven na srovnávacích portálech získá majitel vozidla přehled cen a dozví se, kolik by u té nejlevnější ušetřil. Někdy to můžou být i tisíce korun.

Sjednejte si povinné ručení onlineSjednat pojištění

Podle ČAP od roku 2000 výrazně stoupl na celkově vyplacených částkách podíl škod na zdraví z 20 procent až na loňských 40 procent. Průměrná výše závazku jedné škody na zdraví pro rok 2011 je více jak 450 tisíc korun. Stoupají také náklady na likvidaci majetkových škod. Průměrná hodnota škody je 31 tisíc korun.

 

Mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral uvedl, že u pojištění motorových vozidel v posledních letech panuje regulérní cenová válka a tak se dostává na samou hranici ekonomické únosnosti. "Začátkem loňského roku spadly ceny na novém obchodu meziročně až o 20 procent. To má na ekonomiku tohoto produktu samozřejmě velmi negativní dopad," komentuje Zavoral.

Věděli jste, že..

  • Každý majitel motorového vozu je povinen si zřídit povinné ručení
  • Bez pojištění hrozí vysoká pokuta
  • Povinné ručení hradí Vámi způsobenou škodu
  • Pokud jezdíte bez nehod, můžete si pojištění snížit až o 60 %
  • Nejlevnější povinné ručení 2013 můžete získat porovnáním všech nabídek
  • Pojištění můžete sjednat z pohodlí domova

Povinného ručení zdražení

Zdražení povinného ručení v roce 2013 Vás nemusí až tak zasáhnout, porovnáte-li si nabídky všech pojišťoven a přejdete k levnější pojišťovně. Pojištění online je pohodlné a rychlé řešení, jak ušetřit i několik tisíc korun měsíčně.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1