Firma COOP Energy přestala dodávat svým zákazníkům elektřinu

 

Alternativního dodavatele COOP Energy dohnaly dluhy a zbankrotoval. Jeho zákazníci se ale nemusí bát, že je teď odpojí od dodávek proudu. Postarají se o ně dodavatelé poslední instance.

elektrické vedeníNa trh s elektřinou vstoupila COOP Energy v červenci 2013 a nevydržela ani dva roky. 

Když se v polovině února se dostala energetická společnost COOP Energy do insolvence kvůli platební neschopnosti, mohli její zákazníci bez sankcí odstoupit od smlouvy na dodávky energií. V březnu této možnosti využilo 78 odběratelů elektřiny ze 1 470. Kdo nestihl opustit potápějící se loď, nemusí panikařit, i když od 16. dubna COOP Energy již nemůže dodávat proud, protože přišla o licenci.

O odběratele COOP Energy se postará ČEZ, E.ON a PRE

Včera byli zbylí zákazníci zkrachovalé firmy převedeni pod dodavatele poslední instance. Pražanům nyní teče proud od PRE. Na jihu Čech a na jihu Moravy se o klienty COOP Energy postaral E.ON  a odběratele elektřiny v ostatních koutech republiky převzal ČEZ.

Dodavatelé poslední instance si účtují rizikovou přirážku

Na změnu dodavatele mají odběratelé nejvýše šest měsíců. Po uplynutí této doby už dodavatelé poslední instance nepřerušenou dodávku elektřiny zajišťovat nemusí. Se změnou dodavatele se ale nevyplatí zbytečně otálet.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat ceny

Podle vyhlášky ERÚ si totiž náhradní dodavatelé účtují k průměrným cenám elektřiny ještě tzv. rizikovou přirážku. To se projeví zejména v ceně stálého měsíčního platu. Například u rozšířeného produktu ČEZ Comfort stojí stálý plat včetně DPH 72,60 Kč. Když se ale ČEZ stane vaším dodavatelem poslední instance, vyšplhá se tato cena až trojnásobně, aktuálně na 218 Kč.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3