Proč uzavřít životní pojištění

 

Smrt číhá za každým rohem. Jen na silnicích každý rok vyhasnou zcela zbytečně desítky životů. Přemýšleli jste už, co by se stalo s rodinou v případě vašeho úmrtí? Kdo bude živit děti? Platit hypotéku? Přesně pro tyto příležitosti se sjednává životní pojištění.

životní pojištění Hlavní smysl životního pojištění je obrana proti rizikům ohrožující zdraví a životy lidí. Může také sloužit jako dlouhodobé spoření na stáří. Pojištění nezamezuje nehodám, ale ulehčí vám a vašim blízkým řešení složité životní situace. Životní pojištění uzavírají hlavně uvědomělí lidé, kteří se bojí o budoucnost rodiny a dětí. Vhodné je obzvlášť v případě, že domácnost žije převážně z jednoho platu. Dále se hodí pro rodiny, které mají dlouhodobé finanční závazky – leasing na auto, hypotéku na bydlení či několikaletý úvěr. Pokud by živitel rodiny zemřel, poslouží životní pojištění na splacení všech závazků a na zajištění potřeb blízkých.

Uzavření pojištění není vždy dobrovolné. Jestliže si chcete sjednat hypotéční úvěr, můžete se setkat s požadavkem vinkulace pojistného plnění. Tímto banka po klientovi žádá zajištění hypotečního úvěru pomocí životního pojištění.

Jak funguje životní pojištění

Primárním účelem všech druhů životního pojištění je krytí pro případ úmrtí. Pokud dojde k pojistné události, bude ujednaná částka vyplacena ve prospěch dědiců nebo osob uvedených v pojistné smlouvě. Obecně se doporučuje uzavřít pojištění pro případ smrti ve výši trojnásobku ročního příjmu. Pojistnou ochranu lze rozšířit formou připojištění pro případ úrazu, invalidity, vážných chorob. Kromě ochrany blízkých může být životní pojištění zajímavá investice do budoucnosti. Výplata naspořených peněz, proběhne ve chvíli, kdy klient dosáhne věku uvedeného ve smlouvě.

Kolik stojí pojistné

Výše pojistného se stanovuje na základě mnoha proměnných. Stěžejní je věk a zdravotní stav pojistitele. V případě doplňkového úrazového pojištění se zkoumá druh zaměstnání či provozovaný sport. Výši pojistného bezpochyby ovlivňuje též doba a výše pojistné částky. Životní pojištění se sjednává již na období jednoho roku. Pokud se rozhodnete pro investiční strategii pojištění, je vhodné uzavřít smlouvu s trváním překračující deset let. Během delšího časového úseku můžete dosáhnout znatelného zhodnocení vložených prostředků.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/zivotni_pojisteni.png