RWE pronájem LED žárovek: Kdo na nové službě vydělá?

 

Aktuálně nabízí RWE i pronájem LED žárovek. Ušetříte díky nové službě, nebo je lepší koupit si ledky v běžném obchodě? Spočítali jsme za vás, kdy se vám LED žárovky od RWE vyplatí.

rwe LED žárovky 

Dodavatel energií RWE jako první na trhu nabízí domácnostem pronájem úsporných LED žárovek, které významně snižují spotřebu elektřiny na svícení. Novinka umožňuje vyměnit žárovky v celé domácnosti bez jediné investované koruny. Jak nová služba funguje a kolik stojí?

RWE pronájem žárovek stojí od 119 až 179 Kč za kus

Kdo si zaskočí do jednoho ze zákaznických center RWE, může si hned odnést domů nové LED žárovky a začít úsporněji svítit. Za roční pronájem 1 LED žárovky zaplatí od 119 do 179 korun podle typu.

Ceník za pronájem LED žárovky od RWE
příkon odpovídá příkonu obyčejné žárovky patice (závit) světelný tok (svítivost) cena pronájmu za měsíc cena pronájmu za rok
12 W 75 W E27 1 055 lm 14,90 Kč 179 Kč
9 W 60 W E27 806 lm 12,90 Kč 155 Kč
6 W 40 W E27 470 lm 9,90 Kč 119 Kč
4 W 30 W E14 320 lm 9,90 Kč 119 Kč
5 W 35 W GU10 410 lm 12,90 Kč 155 Kč

Zdroj: RWE, úprava tabulky: Ušetřeno.cz

Pokud jde o odběratele plynu u RWE, zvýší se mu měsíční zálohy za energie. V případě, že si LED žárovky od RWE začne pronajímat odběratel elektřiny, zálohy za energie zůstanou na stejné částce. Díky úspornějším svítidlům totiž klesne spotřeba elektřiny domácnosti, takže nájem žárovek se zaplatí z tohoto poklesu. S LED žárovkami lze snížit spotřebu o 80 % oproti klasickým žárovkám a o 50 % oproti úsporným zářivkám.

„Pokud zákazník už odebírá od RWE elektřinu, měsíční nájemné se bude účtovat v rámci aktuálních záloh. S LED žárovkami se sníží spotřeba elektřiny a není tedy nutné zálohy navyšovat. To znamená, že zákazník nemusí platit ani korunu navíc.“

- David Konvalina, ředitel skupiny RWE pro maloobchod a marketing

RWE nabízí pronájem LED žárovek od Tesla Lightning

LED žárovky jsou sice na trhu už několik let, do českých bytů a domů se prosazují zatím pomalu. Kromě neznalosti výhod jsou hlavním důvodem jejich poměrně vysoké ceny. RWE nabízí k pronájmu ledky od české společnosti Tesla Lightning. Svítidla od Tesly si můžete samozřejmě také koupit v kamenné elektroprodejně nebo si je dokonce objednat online.

Žárovkovné od RWE se vyplatí jen na 1 rok služby

Pronájem LED žárovek od RWE je spíš řešením pro domácnosti, které mají zrovna hluboko do kapsy. „Žárovkovné“ neboli nájem za žárovky bude levnější jen první rok využívání služby. Kdo si bude svítit žárovkami déle, pro toho už je výhodnější pořízení vlastních žárovek.

RWE pronájem žárovek: Porovnání úspor
  úspora při pronájmu u 6 ks LED žárovek u RWE
závit příkon alternativa ke klasické žárovce s příkonem cena v online obchodě za 1 ks roční cena za pronájem 1 ks rozdíl po 1 roce rozdíl po 2 letech rozdíl po 3 letech
E27 12 W 75 W 279 Kč 179 Kč +601 Kč -472 Kč -1 544 Kč
E27 9 W 60 W 199 Kč 155 Kč +265 Kč -664 Kč -1 592 Kč

Zdroj: RWE, ceny žárovek v obchodě Alza.cz k 14. 10. 2015, vlastní výpočty

Udávaná životnost nejpoužívanějších druhů se závitem E27 je dokonce 15 let. Životnost na žárovce se počítá na hodiny svícení (např. 15 000 hod svícení = 15 let života produktu). V českých rodinách svítí žárovky v průměru 3 hodiny denně, tedy zhruba celkem 1 000 hodin za rok.

LED žárovky běžné rodině ušetří 5 tisíc za svícení

Podle průzkumu portálu eSvětlo.cz v typické české domácnosti svítí 20 kusů žárovek. V případě, že domácnost rozsvěcuje klasické žárovky, zaplatí necelých 6 tisíc ročně (přesně 5 913 Kč) za energii na svícení.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat ceny

Naopak, když se spolehne na 20 ledek, celkový účet za elektřinu na světlo bude dosahovat jen necelých 9 stovek (přesně 887 Kč). Rodina tedy ušetří více než 5 tisíc korun, pokud vymění obyčejné žárovky za ledky.

TIP

Neházejte všechny LED žárovky do jednoho pytle

  • V poslední době to vypadá, že dodavatelé energií trousí LED žárovky všude, kam chodí. Při uzavření nové smlouvy dostanete "zvýhodněné" ledky třeba u Bohemia Energy nebo Comfort Energy.
  • Dejte si ale pozor, protože často jde o předražené dárky, které je nucen klient vrátit za plnou cenu, pokud si svůj podpis na nové smlouvě rozmyslí.
  • Naopak službu pronájem žárovek od RWE můžete kdykoli zrušit bez jakýchkoli sankcí. Pokud během užívání služby přestane žárovka fungovat, může ji zákazník bezplatně vyměnit nebo vrátit.
 
 

Po zaplacení pořizovacích nákladů na nové žárovky se tato úspora samozřejmě smrskne. Pokud bychom počítali s 20 kusy LED žárovek od Tesly (E27, náhrada za 60wattové klasické žárovky), spotřebitel zaplatí asi 4 tisíce za nákup, takže úspora v 1. roce po započítání nákladů bude kolem 1 tisíce Kč. 

Reklama na pronájem žárovek od RWE

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 33