Přinášíme průřez trhem půjček: Která to u vás vyhraje?

 

Vybrat si tu pravou půjčku není vůbec jednoduché. Nabízí je zavedené bankovní domy, online banky i nebankovní společnosti. Srovnali jsme je za vás. Kterou si vybrat?

kterou půjčku si vybratDvakrát měř a jednou řež. Než o půjčku zažádáte, zjistěte co nejvíce informací! 

Možná i vy přemýšlíte nad tím, že by půjčka mohla být vhodným řešením vaší životní situace. V takovém případě je třeba být velmi obezřetný při výběru a nic neuspěchat. Vyznat se ve všech půjčkách nemusí být vůbec jednoduché. Právě proto jsme pro vás udělali aktuální průřez trhem půjček. V síti nám uvízl nejen zavedený bankovní dům s dlouholetou tradicí, ale také menší banka, novodobé online banky či solidní nebankovní společnost.

Odborníci radí: Dívat se na úrok nestačí

Rádi byste sáhli po opravdu dobré nabídce? V tom případě doporučujeme 10 tipů odborníků, co musíte znát o každé půjčce. Kromě obligátní úrokové sazby, která je pro mnohé zájemce jediným měřítkem, hrají důležitou roli různé poplatky, například za sjednání či vedení půjčky. Mohou mít podstatný vliv na celkovou cenu půjčky.

Air Bank

3 největší výhody Air Bank

 • Půjčka je bez poplatků
 • Snadná žádost online
 • Zdarma získáte běžný účet

Spočítejte si splátku

 

Air Bank funguje na českém trhu od listopadu 2011 a profiluje se jako otevřená, srozumitelná a přehledná banka. Potvrzuje to i u nabízené půjčky, u které se snaží maximálně lidsky komunikovat její výhody. Nulové poplatky za sjednání, vedení a mimořádnou splátku jsou přesně to, co každý zájemce o půjčku ocení. Další předností je možnost o půjčku zažádat online z pohodlí domova. Bod letí i za srozumitelné internetové bankovnictví, ve kterém můžete sledovat všechny podrobnosti o vaší půjčce. Právě v něm mohou navíc stálí klienti Air Bank zažádat o úvěr prakticky okamžitě.

Půjčka od air bank 

Na co koukat u půjčky od Air Bank? Na úrokovou sazbu od 4,9 %. Na tu můžete dosáhnout, když si půjčíte nad 200 000 Kč a během splácení nebudete nikdy déle než 5 dnů dlužit na splátkách více než 100 korun. Splníte-li tyto podmínky, Air Bank vám odpustí část splátek.

Raiffeisenbank

3 největší výhody Raiffeisenbank

 • Úrok od 4,9 % p.a. při řádném splácení
 • Žádné skryté poplatky
 • Volitelný den splátky v měsíci

Spočítejte si splátku

 

Výhodný úrok 4,9 % p. a. můžete získat i u Raiffeisenbank. Sazbu však dostanete pouze v případě, že se ani jednou nezpozdíte se splátkou o více než 5 dní, neprovedete mimořádnou splátku a vedete si u banky i osobní účet. Navíc si musíte půjčit více než 400 000 Kč. To není zrovna málo podmínek. Rozhodně jich je více, než u stejného úroku na půjčce od Air Bank.

V případě, že využijete možnosti půjčku předčasně splatit, získáte však alespoň tzv. částečný bonus, který banka přesně vypočítá podle toho, kolik času a splátek jste takto „přeskočili“. Sjednání i vedení půjčky je zdarma a maximálně si bez zajištění můžete půjčít až 700 000 Kč.

Půjčka od Raiffeisenbank 

Na co koukat u půjčky od Raiffeisenbank? Na poplatek za předčasné splácení v hodnotě 1 % z výše mimořádné splátky. Ale také na možnost určit si den, ke kterému chcete půjčku splácet.

Česká spořitelna

 

3 největší výhody České spořitelny

 • Prominutí až 15 splátek
 • Peníze do 15 minut 
 • Půjčku lze maximálně přizpůsobit

Spočítejte si splátku

 

Přestože moc fanoušků nemá, půjčka od České spořitelny v sobě spojuje celou škálu zajímavých výhod. Úrok aktuálně začíná na 4,9 % p.a. Stejně jako Raiffeisenbank a Air Bank má i Česká spořitelna akci pro ty, co splácí zodpovědně a včas. Při řádném splácení vám odpustí až 15 splátek. Například u půjčky ve výši 300 000 Kč na 108 měsíců vám odpuštěním splátek ušetří přes 60 000 Kč. V průběhu splácení si můžete navíc splátku zdarma snížit až o polovinu, nebo si ji zvýšit, a splatit tak půjčku dříve.

Nalákat může i rychlost vyřízení půjčky. Banka slibuje peníze na účtu do 15 minut. Česká spořitelna navíc nabízí speciální Půjčku bez papírů do 15 minut zákazníkům šesti různých bank. Máte-li běžný účet u ČSOB, Equa banky, Komerční banky, MONETA Money Bank nebo Raiffeisenbank, můžete si o ni zažádat a neběhat nikam na pobočku. To se moc často nevidí. 

Půjčka od České spořitelny 

Na co koukat u půjčky od České spořitelny? Způsob a rychlost vyřízení. Hledáte-li rychlou a bezpečnou online půjčku a máte-li běžný účet u jedné ze zmíněných bank, Půjčka bez papírů je jednou z nejzajímavějších nabídek na trhu. Půjčit si můžete až 375 000 Kč, aniž byste museli vstávat z pohovky a navíc není nutné dokládat potvrzení příjmů. Stačí výpis z účtu.

3 největší výhody Komerční banky

 • Neúčelově až 2 500 000 Kč
 • Splacení kdykoliv a bez poplatků
 • Sjednání do 30 minut na pobočce

Spočítejte si splátku

Komerční banka

Komerční banka patří mezi konzervativnější volby, svými podmínkami však konkuruje i mladším institucím. Úrok u KB začíná na 4,7 % p. a. a půjčit si můžete až 2 500 000 Kč. Den splátky si určujete sami a navíc máte možnost zcela umořit dluh kdykoliv a bez poplatků. 

K půjčce si musíte pořídit i běžný účet, na kterém jsou bohužel vysoké poplatky a budete nuceni zaplatit poplatek za poskytnutí úvěru ve výši 490 Kč.

Půjčka od Komerční banky 

Na co koukat u půjčky od Komerční banky? Na nízkou maximální roční procentní sazbu nákladů (RPSN). RPSN udává, kolik za půjčku ročně zaplatíte včetně splátek, poplatků a všech dalších různých výdajů spojených s čerpáním úvěrů. Podle RPSN poznáte, o kolik peněz vlastně půjčku přeplatíte. Proto se jedná o jeden z nejdůležitějších údajů při porovnávání úvěrů.  

Equa Bank

 

3 největší výhody Equa Bank

 • Nulové poplatky
 • Online posouzení do 3 minut
 • Výše splátek dle vašich představ

Spočítejte si splátku

Online žádost o půjčku budete mít podle slov banky posouzenou do 3 minut. Půjčku lze navíc kompletně vyřídit z domova.  

Sympatie žadatelů si může získat i díky výhodné úrokové sazbě 4,8 % p. a. Velmi příjemná je i možnost zvolit si svobodně, jaká bude výše splátek a který den v měsíci ji budete platit. Nulové poplatky za sjednání, vedení, mimořádné či předčasné splacení jsou pověstnou třešničkou na dortu.

Půjčka od Equa bank 

Na co koukat u půjčky od Equa Bank? Na prověřování úvěruschopnosti. Jedinou nevýhodou Minutové půjčky je nižší schvalovatelnost (podíl přijatých a schválených žádostí o půjčku). Banka jednoduše chce mít jistotu, že půjčku bez problémů splatíte, a tak důkladně kontroluje vaši úvěrovou minulost a nahlíží do registrů. Důkladná kontrola vaší úvěruschopnosti však vede k větší důvěře ze strany banky. Úvěrové riziko u společností, které si žadatele neprověřují, je vyvážené vysokým RPSN a přemrštěnými sankcemi. 

Jak dlouho trvá schválení půjčky | Ušetřeno.czOnline schválení půjčky obvykle trvá jen pár minut 

UniCredit Bank

3 největší výhody UniCredit Bank

 • Roční úrok od 2,6 % 
 • Až 5× lze splátku odložit
 • Půjčka až 1 000 000 Kč

Spočítejte si splátku

UniCredit Bank funguje na českém trhu už od poloviny devadesátých let. Její PRESTO Půjčka strhává pozornost zejména výhodným úrokem 2,6 % ročně. Na ten si sáhne však jen ten, kdo si k půjčce sjedná pojištění schopnosti splácet a bude aktivně využívat osobní účet U konto. To pro vás znamená výdaje navíc. Proto stojí za to, si výdaje pořádně propočítat a neskákat hned po nízkém úroku.

Výhodou PRESTO Půjčky je, že zde nejsou žádné poplatky za vedení, banka si však naúčtuje poplatek za sjednání a případné mimořádné splácení. Pospícháte-li, u této banky pochodíte rychle. Okamžitě po podpisu smlouvy máte peníze na svém účtu. 

Půjčka od air bank 

Na co koukat u půjčky od UniCredit Bank? Možnost odložit si splátky. Pokud je váš rozpočet nestabilní a někdy máte příjmy dole a někdy nahoře, zvažte půjčku od UniCredit Bank. Splátku si totiž může až 5× odložit.

Zonky

3 největší výhody Zonky

 • Roční úrok od 2,99 %
 • Garance levnější půjčky než ve vaší bance
 • Vše probíhá online

Spočítejte si splátku

Zonky jsou stále takovým nováčkem mezi poskytovateli půjček, těší se ovšem obrovské oblibě. Na Zonky už si půjčili klienti více než 4 miliardy korun. Proč jsou tak populární? Hlavně pro svou schopnost nabízet půjčky levnější, než jaké najdete v bance. Zároveň se chlubí rychlostí schvalování a zasílání peněz na účet. Pravda je ovšem taková, že vám půjčené peníze mohou přistát na kontě za několik minut, ale klidně to mohou vzít oklikou a dorazit až za několik dní. 

Zonky jsou sice velmi oblíbeným poskytovatelem půjček, pár much se na jejich úvěrech však najde. Například poměrně vysoký poplatek za poskytnutí ve výši 2 % ze zapůjčené částky. Od toho se odvíjí i fakt, že ze všech námi srovnávaných půjček má nejvyšší maximální možné RPSN. To ovšem neznamená, že ho napaří zrovna vám.

TIPPokud vám vaše banka předběžně schválila úvěr do 750 000 Kč s dobou splácení max. 5 let, Zonky vám garantuje menší úrok nebo splátky. Stačí doložit platnou závaznou nabídku.
 

Půjčka od Zonky 

Na co koukat u půjčky od Zonky? Na typ poskytovatele. Jelikož se nejedná o banku, proces získání půjčky na Zonky je úplně jiný. Musíte sepsat příběh a zažádat investory, aby vám úvěr zafinancovali. Nemusíte se ovšem bát, že se jedná o nějakého neprověřeného poskytovatele půjčky. Zonky jsou pod dohledem ČNB, takže můžete obavy hodit za hlavu. 

Souhrnný přehled vybraných půjček: Která vás zaujme nejvíce?

Srovnání nabídek vybraných poskytovatelů
Banka Výše úvěru Úrok od Splatnost Poplatek za poskytnutí Poplatek za vedení Více informací
Air Bank 20 000 -
900 000 Kč
4,9 % p.a. 6 - 96 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

Raiffeisenbank 20 000 -
700 000 Kč
4,9 % p.a. 6 - 120 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

Česká spořitelna 20 000 -
375 000 Kč
6,9 % p.a. 6 - 108 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

20 000 -

2 500 000 Kč

4,9 % p. a. 12 - 120 měsíců 1 % z výše poskytnutého úvěru, max. 5 000 Kč Zdarma Spočítat splátku
Komerční banka

10 000 -

2 500 000 Kč

4,7 % p. a. 12 - 96 měsíců 490 Kč Zdarma Spočítat splátku
Equa Bank 5 000 -
600 000 Kč
4,8 % p.a. 3 - 120 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

UniCredit
Bank
20 000 -
1 000 000 Kč
2,6 % p.a. 12 - 120 měsíců 1 500 Kč Zdarma  

Spočítat splátku

Zonky 20 000 -
1 000 000 Kč
2,99 % p.a. 6 - 84 měsíců 2 % z výše poskytnutého úvěru Zdarma Spočítat splátku
Chcete si srovnat i další půjčky na trhu?Přejít do srovnání půjček
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 35