Přinášíme průřez trhem půjček: Která to u vás vyhraje?

 

S podzimem je tady i sezóna půjček. Vybrat si tu pravou není ale jednoduché. Nabízí je zavedené bankovní domy, online banky i nebankovní společnosti. Srovnali jsme za vás, kterou si vybrat.

Dvakrát měř a jednou řež. Než o půjčku zažádáte, zjistěte co nejvíce informací! 

S přibývajícími měsíci v roce stoupá i zájem o půjčky. To ostatně potvrzuje i meziroční srovnání České národní banky. Podzim a zima s sebou přináší podle jejich statistik boom půjček. Zvýšený zájem koneckonců potvrzují i samotné banky a nebankovní společnosti, které půjčky poskytují.

Aktuální průřez trhem půjček: Ať víte, kterou zvolit

Možná i vy přemýšlíte nad tím, že by půjčka mohla být vhodným řešením vaší životní situace. V takovém případě je třeba být velmi obezřetný při výběru a nic neuspěchat. Vyznat se ve všech půjčkách nemusí být vůbec jednoduché. Právě proto jsme pro vás udělali aktuální průřez trhem půjček. V síti nám uvízl nejen zavedený bankovní dům s dlouholetou tradicí, ale také menší banka, novodobé online banky či solidní nebankovní společnost.

Odborníci radí: Dívat se na úrok nestačí

Rádi byste sáhli po opravdu dobré nabídce? V tom případě doporučujeme 10 tipů odborníků, co musíte znát o každé půjčce. Kromě obligátní úrokové sazby, která je pro mnohé zájemce jediným měřítkem, hrají důležitou roli různé poplatky, například za sjednání či vedení půjčky. Mohou mít podstatný vliv na celkovou cenu půjčky.

Air Bank

3 největší výhody Air Bank

 • Půjčka je bez poplatků
 • Snadná žádost online
 • Zdarma získáte běžný účet

Spočítejte si splátku

 

Air Bank funguje na českém trhu od listopadu 2011 a profiluje se jako otevřená, srozumitelná a přehledná banka. Potvrzuje to i v nabídce půjčky, u které se snaží maximálně lidsky komunikovat její výhody. Žádné poplatky za sjednání, vedení, mimořádnou splátku jsou něčím, co zájemce o úvěr potěší. Jistě také možnost online žádosti z pohodlí domova. Bod letí i za srozumitelné internetové bankovnictví, ve kterém můžete sledovat všechny podrobnosti o vaší půjčce. Právě v něm mohou navíc stálí klienti Air Bank zažádat o úvěr prakticky okamžitě.

Přesto však má ve srovnání s ostatními půjčkami malou vadu na kráse. Úroková sazba nepatří mezi ty nejvýhodnější. Na 9,9 % ročně se dostanete pouze v případě, že všechny splátky uhradíte včas, jinak úrok stoupne.

Cofidis

3 největší výhody Cofidis

 • Úrok od 6,9 % p.a.
 • Žádné skryté poplatky
 • Rychlé online posouzení

Spočítejte si splátku

 

Že jsou půjčky u nebankovních společností nevýhodné? Ale kdepak, to je jen předsudek. Stačí si jen vybrat tu pravou, například Cofidis. Její půjčka dokáže mnoho bankovních produktů hravě předčit. Tak například úroková sazba začíná na 6,9 % p.a. Dosáhnete na ni tehdy, půjčíte-li si v rámci akční nabídky Partnerská půjčka částku 120 tisíc Kč na 84 či 90 měsíců. Platí i v případě půjčky pro partnery ve výši 500 tisíc Kč na 72, 84 či 90 měsíců.

Žádné skryté poplatky za sjednání, vedení, mimořádné či předčasné splacení či rychlé online posouzení však platí pro všechny. Výhodná je také možnost nastavit si takovou výši splátek, která je pro vaši peněženku únosná.

Cofidis partnerská půjčka | Ušetřeno.czU Cofidis jsou dva více než jeden. A nemusí se jednat pouze o partnery 

TIP

Cofidis láká na půjčku ve dvou

Partnerská půjčka, díky které si můžete sáhnout na výhodnou úrokovou sazbu 6,9 % ročně, neplatí pouze pro partnerské dvojice. Využít ji mohou všichni, kteří mají společnou adresu.

 

 

Česká spořitelna

 

3 největší výhody České spořitelny

 • Úrok od 6,9 % p.a.
 • Peníze do 5 minut od schválení
 • Půjčku lze maximálně přizpůsobit

Spočítejte si splátku

 

Česká spořitelna funguje na trhu již 190 let. A právě půjčka patří mezi její nejoblíbenější produkty. Spojuje v sobě celou škálu zajímavých výhod, často spojených i s akčním úrokem. Ten aktuálně začíná na 6,9 % p.a. Dosáhnete na něj tehdy, pokud zažádáte o půjčku ve výši 700 000 Kč. U nižších částek vzroste.

Nalákat může rychlost vyřízení půjčky. Banka slibuje peníze na účtu do 5 minut od schválení. Zajímavá nám přijde také možnost odstoupit od smlouvy do 60 dní od podpisu smlouvy a volba přizpůsobit si splátky podle svých představ. Na druhou stranu je třeba zmínit i poplatek za sjednání ve výši 1 % z výše úvěru, maximálně však činí 5 000 Kč.

Equa Bank

 

3 největší výhody Equa Bank

 • Nulové poplatky
 • Online posouzení do 1 minuty
 • Výše splátek dle vašich představ

Spočítejte si splátku

Minutová půjčka od Equa Bank dělá čest svému jménu. Online žádost o půjčku budete mít podle slov banky posouzenou do 1 minuty. Půjčku lze navíc kompletně vyřídit z domova.  

Sympatie žadatelů si může získat i díky výhodné úrokové sazbě 7,9 % p.a., na kterou dosáhnete například při půjčce 95 tisíc Kč na 60 měsíců. Velmi příjemná je i možnost zvolit si svobodně, jaká bude výše splátek a který den v měsíci ji budete platit. Nulové poplatky za sjednání, vedení, mimořádné či předčasné splacení jsou pověstnou třešničkou na dortu.

Jedinou nevýhodou Minutové půjčky je nižší schvalovatelnost (podíl přijatých a schválených žádostí o půjčku), která se pohybuje okolo 50 %. Banka jednoduše chce mít jistotu, že půjčku bez problémů splatíte, a tak důkladně kontroluje vaši úvěrovou minulost a nahlíží do registrů.

Jak dlouho trvá schválení půjčky | Ušetřeno.czOnline schválení půjčky obvykle trvá jen pár minut 

UniCredit Bank

3 největší výhody UniCredit Bank

 • Roční úrok od 3,9 %
 • Až 5× lze splátku odložit
 • Možnost získat bonus 3 000 Kč

Spočítejte si splátku

UniCredit Bank funguje na českém trhu už od poloviny devadesátých let. Její PRESTO Půjčka strhává pozornost zejména výhodným úrokem 3,9 % ročně. Na ten si sáhnete však jen v případě, že si k půjčce sjednáte pojištění schopnosti splácet a budete aktivně využívat osobní účet U konto. Pokud ani jednu z těchto možností nevyužijete, dočkáte se stále poměrně výhodné sazby 7,9 % p.a.

Výhodou PRESTO Půjčky je, že neplatíte žádné poplatky za vedení či předčasné splacení. Navíc si můžete splátku až 5× odložit. Pospícháte-li na půjčku, u této banky pochodíte rychle. Okamžitě po podpisu smlouvy máte peníze na svém účtu. Nevyhnete se však poplatku za sjednání ve výši 1 500 Kč.

TIP

UniCredit Bank rozdává bonus 3 000 Kč

Kromě výhodného úroku od 3,9 % p.a. můžete získat i zajímavý finanční bonus ve výši 3 000 Kč. Tato částka bude poskytnuta v případě sjednání PRESTO Půjčky s dobou trvání minimálně na 60 měsíců, s pojištěním schopnosti splácet a aktivně užívaným účtem v UniCredit Bank. Celková výše úvěru musí přesáhnout částku 100 000 Kč.

 

Souhrnný přehled vybraných půjček: Která vás zaujme nejvíce?

Srovnání nabídek vybraných poskytovatelů
Banka Výše úvěru Úrok od Splatnost Poplatek za poskytnutí Poplatek za vedení Více informací
Air Bank 5 000 -
600 000 Kč
9,9 % p.a. 6 - 96 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

Cofidis 40 000 -
500 000 Kč
6,9 % p.a. 12 - 90 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

Česká spořitelna 20 000 -
700 000 Kč
6,9 % p.a. 12 - 84 měsíců 1 % z úvěru,
max. 5 000 Kč
Zdarma  

Spočítat splátku

Equa Bank 5 000 -
600 000 Kč
7,9 % p.a. 3 - 84 měsíců Zdarma Zdarma  

Spočítat splátku

UniCredit
Bank
30 000 -
1 000 000 Kč
3,9 % p.a. 12 - 84 měsíců 1 500 Kč Zdarma  

Spočítat splátku

Chcete si srovnat i další půjčky na trhu?Přejít do srovnání půjček
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 27