Nečekané životní situace: jaká půjčka je vyřeší?

 

V životě nastávají situace, kdy to bez finanční podpory jednoduše nezvládneme. A ne vždy nám může pomoci rodina a přátelé. V jakých situacích je půjčka dobrou volbou? A kterou vybrat?

půjčka na rekonstrukciRekonstrukce bytu - i to často lidé řeší půjčkami. 

Že půjčku nepotřebujete teď, neznamená, že ji nebudete potřebovat třeba za rok. Člověk totiž nikdy neví, co mu život připraví. A je lepší být připraven než zaskočen. Takže až vás třeba potká jedna z těchto životních situací, můžete zachovat chladnou hlavu a být v klidu. Už víte, co dělat. Pojďme si to projít společně.

1. životní situace: Pár stovek do výplaty

Irena má 37 let a je samoživitelka dvou dětí ve školním věku. I přestože má dobře placené zaměstnání a s penězi většinou vychází, občas se stane, že jí těsně před výplatou chybí pár korun. Protože už nechce neustále žádat o krátkodobou pomoc rodiny a přátel, hledá vhodnou variantu, jak tento občasný problém vyřešit.

Řešení

Paní Ireně by nejspíš nejlepší službu udělala kreditní karta, která umožňuje okamžitý úvěr na velmi krátkou dobu – tak akorát do výplaty. V případě, že stihne splatit přečerpané peníze v tzv. bezúročném období (trvá 45 – 55 dní), má totiž takovou „půjčku“ zcela zdarma.

A to není jedinou výhodou kreditních karet. Nabízí i celou řadu slev a výhod při nákupu ve vybraných obchodech, což se Ireně jako samoživitelce může hodit. Ve většině případů dokonce banka vrací zpátky určité procento z každého nákupu. Důležité jen je, aby paní Irena přečerpala takovou částku, kterou dokáže bez problémů včas vrátit. Jinak by platila vysoké úroky.

2. životní situace: Chybějící peníze na úsporný kotel

Pětapadesátiletý pan Dobrovský se s manželkou rozhodl, že přestanou utrácet za vytápění a kromě změny dodavatele si pořídí i kondenzační plynový kotel. Jenže typ, který jim doporučil odborník, je nad jejich finanční možnosti. Protože se ale nechtějí spokojit s lacinější a méně úspornější variantou, přemýšlí o vhodné možnosti získat finanční prostředky v hodnotě 20 000 Kč, které jim k vysněnému kotli chybí. 

Řešení

Právě v takových situacích přichází na řadu neúčelový spotřebitelský úvěr. S ním můžete zafinancovat úplně cokoliv – od kotle přes auto až po nový dětský pokoj. A pokud si v naší kalkulačce srovnáte všechny půjčky, máte jistotu, že si vyberete tu nejvýhodnější – která splní vaše přání co nejlevněji.

Srovnejte si půjčky a vyberte tu nejlepší! Srovnat půjčky online

3. životní situace: Nečekaná oprava automobilu

Petr Bárta s manželkou Evou museli nečekaně zaplatit nákladnou opravu automobilu, který využívají ke své práci. Padly na to veškeré úspory a teď jim schází peníze na nájem, který mají zaplatit už za týden. Zkoušeli se domluvit s majitelem bytu, ale je neústupný a chce platbu uhradit včas.

Řešení

Jedno z vhodných řešení pro manžele může být krátkodobá půjčka, která efektivně vyřeší jejich nečekaný výpadek v příjmech. Nebankovní společnosti nabízí i velmi nízké půjčky, navíc vyřízení žádosti je neobyčejné rychlé. Taková půjčka se většinou splatí do 30 dnů, což by manželé mohli bez potíží uhradit z následující výplaty.

Vhodné a rychlé řešení je i kontokorent na bankovním účtu, který slouží k těmto nečekaným situacím. Umožňuje ihned přečerpat účet do mínusu, a uhradit tak všechny běžné výdaje. Peníze by manželé mohli, na rozdíl od krátkodobé půjčky, splatit až za delší dobu. Výhodou je rovněž i nižší úroková sazba.

4. životní situace: Rekonstrukce bytu po babičce

Jan zdědil byt po babičce a rozhodl se, že se do něj i se svou přítelkyní Alenou nastěhují. Ačkoliv je byt v udržovaném vztahu, přece jen má ta nejlepší léta za sebou. A proto se mladý pár rozhodl, že ho zrekonstruuje. Peníze ze stavebního spoření ale zdaleka nepokryjí všechny náklady a bude to chtít nějakou vhodnou půjčku.

Řešení

Mladí lidé často nemají dostatek vlastních úspor na velké změny v domácnosti. Stavební spoření může pokrýt třeba menší rekonstrukci kuchyně nebo padne na vybavení bytu. Snu o krásném bydlení se ale Jan s Alenou vzdávat nemusí. Vhodnou volbou je například spotřebitelský úvěr vhodný přímo na rekonstrukci. Ještě lépe ale poslouží neúčelový spotřebitelský úvěr, který mohou využít třeba i na dokoupení nábytku či domácí spotřebiče.

Výhodný úvěr bez poplatků nabízí Air Bank. Zjistit více
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4