Vybíráme za vás: Půjčka na bydlení

 

Vyřízení hypotéky často připomíná boj s větrnými mlýny. Jestli máte dost Don Quijotské nekončící bitvy s bankou, zkuste alternativu v podobě účelové půjčky na bydlení. Výborně vám poslouží v případě, že si vystačíte s několika set tisícovou částkou.

půjčka na bydlení  Výhoda půjček na bydlení oproti hypotékám spočívá v jejich jednoduchosti. K získání úvěru stačí doložit svou totožnost a mít stálý příjem. Což je v porovnání s administrativním maratonem při zařizování hypotéky naprostý balzám na nervy. Navíc odpadá starost s ručením nemovitostí. Problémem může být omezující výše půjčky, která nepřesahuje milion korun. Některé společnosti dokonce dovolují využít část peněz neúčelově, třeba s  ČSOB můžete bez ptaní utratit až 20 % půjčky, na co se vám zamane.

Účelová půjčka je levnější

Vkrádá se otázka, proč si brát účelovou půjčku. Odpověď je jednoduchá. Z pohledu bank se jedná o méně rizikové půjčky, proto mají nižší úroky, takže vyjdou levněji než klasické úvěry. Někdy i o několik procent. Půjčku určenou na bydlení však neposkytují všechny banky. Marně byste hledali například v Zuno či v Citibank a mnohých dalších.

Sjednejte si bezpečnou půjčku      onlineSjednat půjčku

Co lze půjčkou zaplatit

Účelovost půjčky je striktně vymezená. Peníze se dají využít na rekonstrukce, nákup nové kuchyňské linky, vestavěné skříně, nákup družstevního podílu, pořízení garáže, nový bazén, nákup vybavení domácnosti, či koupi nebo výstavbu nemovitosti. Vždy však záleží na podmínkách konkrétní instituce. U Komerční banky nesmí přesáhnout investice do vybavení 50 % celkové výše úvěru, Era jde ještě dál. Nedovoluje nákup výpočetní techniky nebo černé elektroniky.

Mezi oblíbené účelové půjčky patří ty, které dovolují disponovat s penězi již v den podpisu smlouvy. Faktury a další dokumenty se bance dodávají až zpětně.

Příklady půjček na bydlení

  • ČSOB Půjčka na lepší bydlení začíná na 100 000 Kč. Maximální výše není omezena, ale nad 600 000 Kč musíte ručit nemovitostí. Splátky se dají rozložit od jednoho roku až na dvanáct let. Banka poskytuje zajímavou úrokovou sazbu již od 7,9 %.
  • Banka Raiffeisen na bydlení půjčuje až jeden milión bez nutnosti platit poplatky za vedení a sjednání úvěru. Čerpání financí lze protáhnout až na 6 měsíců od podpisu smlouvy.
  • U České spořitelny lze splátky protáhnout na 10 let. Banka půjčuje od 100 000 Kč. Čerpání úvěru probíhá jednorázově nebo peníze banka posílá rovnou prodejcům.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2