Volá celá rodina. Nabídnou jí čeští operátoři zvýhodněnou cenu?

 

Táta, máma, děti i babička s dědou. Dnes už má mobil opravdu skoro každý bez ohledu na věk. A proto operátoři nabízejí rodinám sdílené tarify za zvýhodněnou cenu, aby se žádný z jejich členů nemusel omezovat. Na jaké tarify by si rodiny, kterým účty za telefon přerůstají přes hlavu, měly počíhat? A skutečně se jim vyplatí?

rodiče se dvěma dětmi stojí na mostěZvýhodnění, která operátoři nabízejí rodinám, mohou představovat příjemnou úsporu. 

I když se mnohdy zdá, že čeští operátoři myslí především na sebe a vlastní zisk, není to tak úplně pravda. Dokazují to například cenově zvýhodněné produkty pro studenty, ale také sdílené tarify, díky nimž může rodina nebo třeba i skupinka přátel ušetřit za telefon poměrně zajímavé částky.

Vyplatí se rodinný tarif všem?

 

Rodinný tarif od virtuálů?

Na rodiny myslí i někteří virtuální operátoři. Rodinný tarif najdete nepříklad u Aqua mobil, CENTROPOL Telecom, Connectiva, COOP Mobil, Lama Mobile, Skyfone či Žlutá simka.Mnozí virtuálové také nabízejí paušály zahrnující neomezené volání a posílání SMS mezi rodinnými příslušníky.

 

Čí peněženku rodinné a sdílené tarify potěší nejvíce? Úsporu nejcitelněji zaznamenají především rodiny, v rámci nichž má více členů neomezený tarif za plnou cenu. Ve chvíli, kdy si děti vystačí s výhodným studenstkým tarifem, rodiče neomezený tarif naplno nevyužijí a ani prarodiče na volání příliš neužije, je na místě si spočítat, zda bude pro rodinu přechod na společný paušál vůbec výhodný.

Rychlý průzkum tuzemského mobilního trhu prozrazuje, že skutečně „rodinný“ tarif nabízí pouze Vodafone. To ale neznamená, že by rodiny u ostatních operátorů ostrouhaly. Naopak, sdílený tarif, který zastřeší hned několik SIM karet naráz, se skrývá také v nabídce O2, T-Mobile a dokonce i některých virtuálů, malý háček je pouze v názvu produktu, který ne vždy odkazuje přímo na rodinu.

 
Chcete podpořit rodinný rozpočet? Zjistěte, jestli by vám nepomohl rodinný tarif.

Modelový příklad:
Pokud má každý z čtyřčlenné rodiny neomezený tarif u společnosti Vodafone, znamená to, platí-li všichni standardní cenu 749 korun, pro rodinný rozpočet měsíční platbu 2 996 korun. S rodinným tarifem RED+ klesne cena za neomezené volání a SMS pro 4 SIM karty na 1 499 korun, a tak rodina měsíčně uspoří nezanedbatelných 1 499 korun. V rámci tarifu sice rodina získá „pouze“ 2 GB dat, ale i v případě navýšení datového balíčku (Vodafone nabízí 1 GB za 99 korun) znamená přechod na rodinný tarif významnou úsporu.

Z příkladu výše je patrné, že rodinám, které jsou „mobilně aktivní“, se rodinný tarif od Vodafone vyplatí už ve chvíli, kdy dva její členové měsíčně platí standardní cenu (tj. kolem 750 korun) za neomezený tarif. 

TIP

Hledáte ideální tarif? 

 

Rodinné a sdílené tarify na českém mobilním trhu:

O2

Extra karta umožňuje získat až 40% slevu na vyúčtování. Každý člen rodiny si může vybrat tarif na míru a na celkovou platbu získat citelnou slevu prostřednictvím Extra karty. Kromě snížení ceny mobilních služeb skýtá karta i další výhody, např. vyšší slevy u O2 Extra výhod či pořízení nového mobilu či tabletu na splátky bez navýšení.

T-Mobile

Díky tomuto tarifu mohou stávající či noví klienti T-Mobile k hlavní SIM kartě s neomezeným tarifem přidružit až 5 sdílených tarifů, s nimiž získají neomezené volání i SMS zprávy do všech sítí. Cena každého dalšího tarifu je 449 korun. Skupinka pak sdílí také společný datový balíček.

Vodafone

Nabídka Vodafone spočívá v tom, že klient za 1 499 Kč získá 4 tarify s nemomezeným voláním a posíláním SMS. Všichni 4 účastníci se pak podělí o datový balíček 2 GB, který je možné za příplatek navýšit. Třetí a čtvrté číslo v rámci skupiny RED+ může používat osoba mladší 18 let nebo starší než 60 let, operátor tak myslí na děti i prarodiče.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4
 

 
Oblíbení mobilní operátoři