RWE zlevňuje

 

Jen za uplynulý rok přešlo k novému dodavateli zemního plynu téměř tři sta padesát tisíc domácností. Jejich hlavní motivací byla snaha ušetřit. Sílící konkurence na českém energetickém trhu donutila společnost RWE zlevnit dodávky zemního plynu o deset procent.

plyn 

Přední pozici mezi obchodníky s plynem drží společnost RWE, která dodává plyn do 1,6 miliónu domácností. Jenže přízeň zákazníků je pomíjivá a konkurence vysoká. Vedení společnosti se rozhodlo změnit pověst RWE jakožto drahého poskytovatele energií a přišlo s radikálním řešením. Od května 2013 zlevnil RWE plyn o deset procent. Navíc všichni stávající zákazníci, kteří platí své účty včas, mohou získat tisícové odměny. O prémie nebudou ochuzeni ani noví klienti.

Zemní plyn od RWE se tak zařadil mezi nejzajímavější produkty na českém energetickém trhu. „Cenově jsme se nyní dostali pod úroveň nabídek většiny obchodníků. Děláme vše pro to, abychom měli dlouhodobě stabilní a příznivé ceny zemního plynu,“ doplňuje Tomáš Varcop, obchodní ředitel a člen představenstva RWE Česká republika. Při porovnání cen plynu s ostatními dodavateli je nutné vzít v potaz i tisícové prémie, které RWE rozdává.

Sjednejte si levnější plyn onlineSjednat levnější plyn

Speciální prémie k produktům

RWE plyn Standard je vlajková loď mezi produkty zemního plynu určeného maloodběratelům. Smlouva se podepisuje na dobu neurčitou. Speciální prémii obdrží všichni stávající zákazníci. Její výše je odvislá od výše roční spotřeby. Tarif RWE plyn Optimal garantuje vyplacení bonusu v maximální výši 3 500 Kč. Produkt Optimal slibuje dvojité snížení cen oproti produktové řadě Standard. Smlouva se uzavírá na dvouleté období. Tarif RWE plyn Tip 23+ přináší fixní cenu po dobu trvání smlouvy. Jednorázový bonus dosahuje až 3 250 Kč. „Počítáme s tím, že celkem zákazníkům vyplatíme na prémiích a bonusech řádově stovky milionů korun. Chceme si zákazníky udržet, a proto jsme se rozhodli pro tak razantní slevy,“ upřesňuje Tomáš Varcop.

  Pásmo spotřeby v odběrném místě Speciální prémie
Vařím Spotřeba do 1,89 MWh/rok 100,- Kč
Ohřívám Spotřeba nad 1,89 do 7,56 MWh/rok 175,- Kč
Topím Spotřeba nad 7,56 do 15 MWh/rok 1 000,- Kč
Topím Spotřeba nad 15 do 63 MWh/rok 2 000,- Kč
Topím Spotřeba nad 63 do 630 MWh/rok 3 000,- Kč

Pozn.: Výše speciální prémie pro zákazníky s produktem RWE plyn Standard. Podmínky přiznání speciální prémie jsou uvedeny ve veřejném příslibu RWE.

Kolik domácnosti ušetří

Kolik odběratelé ušetří, záleží na konkrétní spotřebě energie. Snížení cen nejvíce pocítí domácnosti, které zemním plynem topí a ohřívají vodu. Například vlastníci rodinného domu s plynovým vytápěním mohou ušetřit i víc než 5 000 korun za rok. Při dvouleté fixaci se už jedná o víc než deset tisíc korun. Na zákazníky navíc čeká prémie. Například při odběru 20 MWh s tarifem Standard se bonusová prémie rovná dvou tisícům.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0