Sberbank láká na výhodnější půjčky i konsolidace

 

Banka Sberbank snižuje úrokové sazby u svých spotřebitelských úvěrů i konsolidací půjček. Na výhodné sazby (7,99 % u produktu FÉR půjčka a 6,99 % u FÉR konsolidace) dosáhnete, pokud budete řádně splácet svůj úvěr po dobu 8 let. O atraktivní sazby ale přijdete, pokud část anebo celý úvěr splatíte předčasně.

konsolidace půjčekDělá vám spousta vašich různých půjček starosti? Problémy pomůže vyřešit konsolidace půjček. 

Splácíte více půjček naráz? Potom můžete ušetřit náklady při konsolidaci, což znamená, že více úvěrů sloučíte do jedné půjčky, takže ušetříte poplatky za vedení několika úvěrů. Sberbank aktuálně nabízí lidem, kterým půjčky přerostly přes hlavu produkt FÉR konsolidace, kde lze získat úrokovou sazbu od 6,99 % do 14,99 % podle parametrů půjčky. Na nejvýhodnější sazbu 6,99 % dosáhne klient, který bude konsolidovat půjčky v hodnotě půl milionu až milion a nezaškobrtne v řádném splácení po dobu 8 let.

úrokové sazbyÚroková sazba u produktu FÉR konsolidace, Zdroj: web Sberbank k 19. 8. 2014 

Jak funguje vyplácení bonusu?

S výhodnou úrokovou sazbou se spotřebitel ale setká až po úplném splacení celého úvěru. Bonus až 20 % z hodnoty úvěru je totiž vyplacen klientovi na účet do 5 dnů od zaplacení všech konsolidovaných půjček.

Během splácení tedy člověk platí vyšší úrokovou sazbu než 6,99 %, ale pokud řádně posílá bance své měsíční splátky, dostane na konci bonus, který až zpětně sníží již zaplacenou úrokovou sazbu na oněch 6,99 %. Kdo se někdy zpozdí s placením, může přijít o polovinu anebo i celý bonus za řádné splácení a výhodnou úrokovou sazbu tedy nikdy nezíská.

Víte, kolik můžete ušetřit při konsolidaci? Porovnat nabídky

Bonus mohou nárokovat bezproblémově platící klienti, kteří se rozhodnou pro konsolidaci nebo pro půjčku, jež budou splácet aspoň tři roky. Výpočet i podmínky bonusu jsou stejné pro FÉR konsolidaci i FÉR půjčku. Pokud budete splácet 3 až 4 roky, můžete se na konci těšit na bonus 5 % z hodnoty úvěru. Při splácení 5 až 7 let, dosáhnete na 10% bonus. Pouze při splácení po dobu 8 let, získáte 20% bonus.

FÉR půjčka nabízí sazbu 7, 99 % při úvěru od 200 tisíc

Produkt FÉR půjčka vám poskytne nejnižší úrokovou sazbu při úvěru od 200 do 500 tisíc Kč, jehož splácení si rozložíte opět do 8 let. Naopak FÉR půjčka od 10 do 50 tisíc bude mít úrokovou sazbu třikrát vyšší. Než si sjednáte jakýkoli úvěrový produkt, informujte se také o výši roční procentní sazby nákladů (RPSN). RPSN představuje vlastně „reálnou“ úrokovou sazbu, kterou klient při půjčce nebo konsolidaci zaplatí, protože v RPSN jsou zahrnuty všechny poplatky související s úvěrem.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0