Sberbank.cz – souboj o doménu

 

Teprve na začátku tohoto týdne si mohli zástupci ruské banky Sberbank CZ, a.s. vydechnout. Vyhráli totiž několik měsíců trvající soudní spor o užívání internetové domény „Sberbank.cz“.

Tu si těsně před vstupem ruské banky na české území spekulativně zabrala společnost Sběr baňk, s.r.o. Banka si tedy zaregistrovala doménu sberbankcz.cz, což ale přinášelo řadu komplikací v komunikaci s klienty.

Přitom ale z nepružné správy zabrané domény bylo zřejmé, že její obsazení bylo jednoznačně účelové. Tomu dal za pravdu Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře, který se právě na doménové spory specializuje. Soud přehodnotil podanou stížnost, a nařídil společnosti Sběr baňk, uvolnit doménu www.sberbank.cz ve prospěch banky. Jako první o tom informoval internetový deník Aktuálně.cz.

„Doménu má vlastnit ten, kdo ji opravdu reálně využívá a reálně pod daným jménem podniká,“ řekl online deníku Aktuálně.cz generální ředitel české Sberbank Vladimír Šolc. Narážel tak na skutečnost, že firma Sběr baňk ve skutečnosti nevyvíjela žádné aktivity.

Pro klienty tato změna nepochybně přináší jednodušší pravidla v komunikaci s bankou. Sjednotí se tím totiž označení v internetové a mailové komunikaci, a jasný název webové adresy přivede zákazníky lehce na správnou adresu, kde najdou služby, které doopravdy hledali.

Více o Sberbank CZ

 

Sberbank CZ (dříve Volksbank CZ) působí na českém trhu již od roku 1993 (do února 2013 pod názvem Volksbank CZ). Sberbank CZ je dceřinou společností mateřské firmy Sberbank of Russia, která má sídlo v Rusku.

 

Sberbank CZ si klade za cíl být svým klientům blízko. Komunikuje s nimi srozumitelně a naslouchá jejich potřebám. Má síť profesionálně vyškolených poradců, jejich péče o klienty je ze strany zákazníků hodnoceno jako „špičkové“. I díky tomu si Sberbank CZ vysloužila v soutěži Nejlepší banka 1. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka 2013 a 3. místo v kategorii Nejdynamičtější banka roku 2013. 

Spořící účet Sberbank nabízí svým klientům jeden z nejvyšších úroků. Ten až do výše úspor 150.000,- Kč dosahuje hodnoty 1,63% p.a.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3