ŠETŘÍME DOMA: Odmrazujte lednici a pečte až k večeru

 

I v horkých dnech můžete alespoň koutkem oka sledovat svou spotřebu elektřiny. Díky jednoduchým tipům se u toho ani nezapotíte!

jak ušetřit v létě 

Když počasí zatopí pod kotlem, zatopit si ještě v kuchyni se nám nadvakrát nechce. Zato vychlazený koktejl přijde k duhu a do mrazáku pro ledové kostky saháme s vděčností. Jak tohle všechno skloubit s úsporami domácnosti? Stačí dodržovat tři jednoduché tipy a budete spokojeni vy i vaše peněženka.

1. Kuchtění nechte na večer

Nejenže tropické teploty moc neladí s těžkými českými jídly, ale díky dlouhému vyvařování takové poctivé svíčkové teplota v místnosti ještě stoupne a bude vám téměř na omdlení. V takových chvílích nepomůže ani správný způsob větrání, o kterém jsme psali v minulém dílu našeho seriálu. A ani klimatizace vám nepoděkuje. Bude totiž muset vynakládat daleko více energie na to, aby místnost vrátila do stavu, ve kterém se dá normálně žít.

Proto je lepší během dne připravovat raději rychlé minutky třeba na grilu nebo lehké saláty. A abyste ušetřili trochu stupňů k dobru, můžete vodu na těstoviny ohřát v rychlovarné konvici. Vyhnete se tak teplu vzlínajícímu z plotny.

Že jste spíše na tu českou klasiku? Pokud je to jen trochu možné, připravte si ji na další den už večer, kdy teploty venku klesly pod snesitelnou míru. Stejné doporučení platí i pro vášnivé pekařky.

S levnější elektřinou ušetříte ještě více!Srovnat dodavatele

2. Nezapomeňte odmrazovat ledničku

Dáváte si vychladit džbány s domácí limonádou do lednice? A věděli jste, že nádobí s tekutinami postupným odpařováním podporují tvorbu námrazy? Tři milimetry námrazy snižují chladicí výkon a zvyšují spotřebu elektřiny až o 70 %. Co myslíte, nevyplatí se i z toho důvodu pravidelně odmrazovat?

Také pořád hledáte kostky ledu v mrazáku? 

3. Udělejte pořádek v mrazničce

Kde jen jsou ty kostky ledu? A kde ten zapadlý nanuk? Také stále něco hledáte v mrazničce? Vytvořte si v tom systém, usnadníte si nejen práci s hledáním, ale navíc ušetříte elektřinu, kterou spotřebováváte častým otvíráním dveří mrazáku. Hodí se rozčlenit šuplíky podle typu jídla, svou službu udělají i krabičky, uzavíratelné sáčky či nalepovací štítky. Milovníci pořádku určitě využijí i sepsaný seznam potravin připnutý magnetem na lednici. Hned uvidíte, jaké zásoby v mrazáku máte a kde přesně danou pochutinu najdete.

TIP

A ostatní tipy jak ušetřit znáte?

Přečtěte si další díly našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA!

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5