Zázraky se nedějí. Spořič energie je velký podvod

 

Slyšeli jste o unikátním spořiči elektrické energie? Výrobce slibuje, že sníží spotřebu až o 75 %. Má to ale háček. Zázrak z Číny fyzikální zákony oklamat nedokáže. Nejenže spotřebu nesníží, ale elektřinu sám spotřebovává.

Podvodný spořič elektřiny Energy Saver Pro; Zdroj: ČOI Pozor na přístroj Energy Saver Pro

Zní to pěkně. Stačí si pořídit spořič energie za akčních 250 korun, zastrčit ho do zásuvky a jako mávnutím kouzelného proutku klesne spotřeba elektřiny v domácnosti na čtvrtinu. Malá krabička údajně slouží jako filtr, který vyrovnává nežádoucí napěťové špičky, poklesy, šum a změny napětí a stabilizuje napájecí napětí. Co je na tom pravdy? Zhola nic.

Spořič energie je past na důvěřivce

„Z výsledků testů vyplynulo, že tento výrobek, jehož obsahem je velmi jednoduchý elektrický obvod, elektrickou energii nejen vůbec nespoří, ale naopak ji sám spotřebovává. Informace prodávajících o výhodnosti koupě tohoto přístroje jsou zcela klamavé.“ - Jan Rotbauer, vedoucí oddělení pro komunikaci České obchodní inspekce

Nenechte se ošálit pěknými slovy. Česká obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům výrobek rozhodně nekupovat. Podobný názor zastává i nezisková organizace dTest: „Jedná se pouze o šikovně vymyšlený podvod a klamání spotřebitele.“

TIP

Víme, jak doopravdy snížit spotřebu elektřiny

Nevyhazujte peníze z okna. Abyste snížili měsíční účty za elektřinu, nepotřebujete nesmyslné přístroje. Stačí dodržovat několik jednoduchých rad a změnit zažité návyky. Přečtěte si 9 tipů, jak srazit výdaje za elektřinu.

 

Potrestání podvodníků nehrozí

Přemýšlíte nad tím, jak je možné, že se nefungující spořič elektrické energie může u nás prodávat? Česká obchodní inspekce má svázané ruce. Prodejce podniká mimo Evropskou unii a nemá v Česku zastoupení, proto je ČOI na podvodníky krátká. Vymahatelnost práva je bohužel nulová.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat ceny

Štvou vás vysoké účty za elektřinu?

Jestli vás trápí vysoké účty za elektřinu, najděte si levnějšího dodavatele. Nemůžeme vám slíbit, že účty klesnou o čtvrtinu. Nicméně pokud elektřinou topíte nebo ohříváte vodu, můžete ušetřit až několik tisíc korun za rok. V případě svícení se jedná o částky v řádech stovek korun.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5