Srovnání spořicích účtů za únor 2015: Kde vám peníze vydělají nejvíc?

 

Nejrychleji se vám peníze rozmnoží stále na účtu od Sberbank. Vysoký úrok 1,63 % ročně ještě žádná banka nepřebila. Pořadím nejvýhodnějších spořicích účtů ale pořádně zamíchaly dva nové produkty od Raiffeisenbank a Equa bank. Co všechno se tento měsíc mění?

penízeU spořicího účtu Sberbank došlo ke změně zlomové hranice v úročení. 

TIPPodívejte se na aktuálnější srovnání spořicích účtů za březen 2015.
 

Pomyslné medaile udělujeme spořicím účtů za zhodnocení úložky ve výši 101 a 80 tisíc korun během období 1 až 5 let. Zlatá medaile proto opět putuje ke Sberbank.

Její spořicí účet ale dostal novou tvář. Ze Spořicího účtu se přejmenoval na FÉR spoření. Především ale zvýšil hranici úspor, pro které platí atraktivní úrok 1,63 % p.a. Místo původních 150 tisíc už dostanete nejvyšší úrok na českém trhu až do výše 300 tisíc. Navíc se zvýšila i sazba po překročení hranice, z původních 0,63 % na 0,83 % p.a.

Srovnání spořicích účtů pro 101 tisíc: Kdo dohání Sberbank?

Nový produkt Spořicí účet HIT představila Equa bank. S úrokovou sazbou 1,5 % ročně se jí hned podařilo ukořistit stříbrnou medaili. O stříbrno se dělí spolu se Zunem. Na vysoký úrok od Equa bank ale nedosáhne každý.

Zákazník musí mít otevřený spořicí účet HIT a zároveň běžný účet u stejné banky. Úročení ve výši 1 % dostane pak každý, ale bonusovou sazbu 0,5 % si musí klient „zasloužit“. Získá ji, pouze když mu v daném měsíci na běžném účtu přistane aspoň 10 tisíc Kč, anebo uskuteční 3 bezkontaktní platby měsíčně.

Bronzovou medaili si odnese spořicí novinka od Raiffeisenbank. Její spořicí účet eKonto Flexi je totiž nově nabízen bez výpovědní doby s úrokem 1,3 % p.a. pro úložky do 150 tisíc.

srovnání spořicích účtů únor 2015 při úspoře 101 tisícZdroj dat: Aktuální ceníky a weby bank, úprava tabulky: Ušetřeno.cz 

V případech účtů, kde není velmi obtížně splnit podmínky pro dosažení bonusové úrokové sazby, je zahrnuta také tato bonusová sazba. Konkrétně jde o spořicí účty GE Money Bank Genius 8 (minimální měsíční kreditní příjem na běžném účtu, kteréhokoli konta typu Genius je 7 000 Kč. Minimální zůstatek pro spořicí účty Genius 200 Kč), mBank eMax Plus (platba kartou nejméně 4000 tisíce měsíčně), Spořicí konto Bonus Aktiv od Komerční banky (nejméně 5 plateb za měsíc platební kartou v minimálním objemu 5 tisíc Kč dohromady) a Spořicí účet HIT (příjem na běžném účtu nejméně 10 tisíc za měsíc nebo realizace 3 plateb bezkontaktní kartou u obchodníka).

Využijte možnosti zhodnotit své financeSrovnat spořicí účty

Další soutěžící v závodech o nejrychlejší zhodnocování úspor sáhli naopak k nepopulárnímu snižování úroků. Na ČSOB Spořicím účtu klesl úrok z 0,55 % na 0,45 % p.a. Úrokový sešup potkal také ING Konto z 0,8 % na 0,7 % p.a.

Spořicí účty pro úsporu 80 tisíc: Noví hráči zamíchali pořadím

Strategie pro ukládání menších částek než 100 tisíc se příliš nemění. Pořadí na předních příčkách je velmi podobné jako v předchozím případě. K výhodným spořicím účtům se ale připojuje i eMax Plus od mBank, který je pouze do 100 tisíc úročen nadprůměrně dobrou sazbou 1,2 % p.a.

srovnání spořicích účtů únor 2015 při úsporách 80 tisícZdroj dat: Aktuální ceníky a weby bank, úprava tabulky: Ušetřeno.cz 

V případech účtů, kde není velmi obtížně splnit podmínky pro dosažení bonusové úrokové sazby, je zahrnuta také tato bonusová sazba. Konkrétně jde o spořicí účty GE Money Bank Genius 8 (minimální měsíční kreditní příjem na běžném účtu, kteréhokoli konta typu Genius je 7 000 Kč. Minimální zůstatek pro spořicí účty Genius 200 Kč), mBank eMax Plus (platba kartou nejméně 4 000 tisíce měsíčně), Spořicí konto Bonus Aktiv od Komerční banky (nejméně 5 plateb za měsíc platební kartou v minimálním objemu 5 tisíc Kč dohromady) a Spořicí účet HIT (příjem na běžném účtu nejméně 10 tisíc za měsíc nebo realizace 3 plateb bezkontaktní kartou u obchodníka).

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2