Sport na dovolené: Vztahuje se na to vaše pojištění?

 

Řada lidí si ideální letní dovolenou představuje jinak než jen jako celodenní opalování u hotelového bazénu. Vyhledáváte v cizině dobrodružství a adrenalin? Raději se přesvědčte, co pojišťovny považují za rizikové sporty.

letní dovolená Několik temp v bazénu, hraní plážového volejbalu nebo hodina aerobiku v rámci animačního programu, to jsou typické letní aktivity. Když se vám během běžného rekreačního sportování na místech k tomu určených něco stane, pojišťovna vám bez okolků uhradí veškeré náklady spojené s ošetřením. Na provozování rizikových činností ale standardní pojistka obvykle nestačí. Které sporty považují pojišťovny za nebezpečné?

Milovníci potápění a divoké vody pozor

 
 

Během dovolené mějte vždy při sobě asistenční kartičku nebo jakýkoli jiný doklad, na kterém je uvedeno číslo pojistné smlouvy a telefonní kontakt na asistenční službu.

 

Každá pojišťovna má podmínky nastaveny trochu jinak. Ale je velmi pravděpodobné, že na rekreační potápění s dýchacím přístrojem, a to i s instruktorem, vodní lyžování, jízdu na vodním skútru, windsurfing nebo rafting a kanoistiku na divoké řece vám základní pojištění stačit nebude. Nezoufejte, stačí si sjednat balíček na rizikové sporty a případné zranění za vás zaplatí jiní.

Hlídejte si nadmořskou výšku

Nádherné výhledy a panoramata lákají do hor tisíce českých turistů. Na vysokohorskou turistiku po vyznačených stezkách a bez horolezeckého vybavení stačí základní pojištění. Pozor si však musíte dát na to, abyste nepřekročili stanovenou nadmořskou výšku. Obvyklou mezní hodnotou je 3 500 metrů, ale třeba pojišťovna Slavia považuje za rizikový pobyt nad 2 000 m n. m.

TIP

Nastavte si dostatečně vysokou pojistku

Ve kterých zemích, kam Češi velmi rádi jezdí na dovolenou, se platí vysoké částky za ošetření lékařem? Prozradíme vám, jak nepodcenit výši léčebných výloh u cestovního pojištění, ať si můžete užít vaši dovolenou na plné obrátky. Přečtěte si, jakou výši léčebných výloh zvolit.

 

Když se vydáte na populární ferraty nebo rovnou lézt, už vám běžné pojištění stačit nebude. Informujte se také, do jakého stupně obtížnosti pojišťovna kryje případné potenciální riziko.

Není cyklista jako cyklista

Putovat po zahraničních cyklostezkách můžete vesele i bez speciálních pojištění. Nezapomeňte na helmu. Když spadnete z kola bez ní, řada pojišťoven vám úraz neproplatí. Milujete akční sjezdy, překážky a terén? Sporty jako downhill, fourcross, cyklokros či bikros už patří do kategorie nebezpečných.

Víme, které cestovní pojištění je nejlepší Porovnat ceny pojištění

Adrenalin nemají pojišťovny v lásce

Adrenalinové atrakce najdete v každé turistické destinaci. Ač by se mohlo zdát, že pod dohledem zkušeného personálu nic nehrozí, pojišťovny zábavu, při které tuhne krev v žilách, rozhodně rády nemají. Jen některé mají aktivity jako zorbing nebo třeba bungee jumping zahrnuté v základním pojištění. Někde vás dokonce na podobné sporty nepojistí vůbec.  

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3