4 oblíbené spořicí účty: Který vám peníze zúročí nejvíc?

 

Koukli jsme na zoubek čtyř populárních spořicích účtů. Kde vám uložené peníze za rok vydělají nejvíc? U Raiffeisenbank, kde pokračuje akce s 3 % p. a. na půl roku či u jedné z bank, co nabízí stabilní ovšem nižší sazbu? Kam se vyplatí dávat menší částky a kde mají naopak vysoký limit výhodného úročení? 

Spořicí účty 

Šetřit není jednoduché. Všichni ale ví, že kdo šetří, má za tři. Dnes možná dokonce i za 3 % p. a. na půl roku. Vyplatí se i vám účet s aktuálně nejvyšším úrokem na trhu? Srovnali jsme jej s dalšími čtyřmi spořicími účty, co se aktuálně těší velké popularitě. Jak vysoký dostanete úrok, pokud na daná konta uložíte na 12 měsíců tučných 100 000 Kč?  

Raiffeisenbank stále se 3 % p. a. na půl roku

Raiffeisenbank sice aktuálně nabízí nejvyšší úrok z vybraných spořicích účtů, diktuje si však hned několik podmínek. Vysněná 3 % p. a. získají jen noví klienti, co si založí i běžný účet. Navíc platí bonusová sazba pouze po dobu šesti měsíců a do 150 tisíc korun.

Raiffeisenbank
eKonto XL
3 % p. a. na půl roku, dále 1 % p. a. do 150 000 Kč
0,7 % p. a. od 150 000 Kč do 500 000 Kč
0,01 % p. a. od 500 000 Kč
Vyžadován běžný účet
Pro získání bonusové sazby je nutné být novým klientem.
Úrok po zdanění: 1 715 Kč
Spočítat výnosy

Pokud již klientem jste a nemáte tudíž na 3 % úrok nárok, čeká na vás stále poměrně zajímavá sazba ve výši 1 %. Musíte ovšem aktivně využívat svůj běžný účet. To v překladu znamená provést měsíčně alespoň 3 transakce a zároveň mít příjem minimálně 15 tisíc korun. To nejsou zanedbatelné požadavky. Jak si vedou v porovnání další oblíbené spořicí účty? 

Spořicí účty Hello bank, Trinity bank a Equa bank

Hello bank Trinity bank Equa bank
Hello spořicí účet Spořicí účet Výhoda+ Spořicí účet HIT
1,5 % p. a. do 300 000 Kč 1,58 % p. a. bez limitu na výši vkladu 1,3 % p. a. do 300 000 Kč
0 % p. a. od 300 000 Kč do 5 000 000 Kč 0,2 % p. a. od 300 000 Kč
Není nutný běžný účet Není nutný běžný účet Vyžadován běžný účet
Žádné zvláštní podmínky pro získání úroku. Sazba platí pro prvních 2 000 nově založených účtů. Pro získání sazby je zapotřebí zaplatit alespoň 3x měsíčně kartou, nebo mít investice k poslednímu dni v měsíci ve výši alespoň 50 000 Kč. 
1 282 Kč 1 351 Kč 1 111 Kč

 Spočítat
výnosy

 Spočítat
výnosy

 Spočítat
výnosy

 

 

Banka CREDITAS aktuálně nabízí 1,8% úrok do konce roku. Nedávno ještě nabízela spořicí účet s 2 % p. a. i MONETA Money Bank. Dnes již však nabízí 1,2 % p. a. do 1 milionu korun.

 

Aktuálně se velké popularitě těší účet od Hello bank, který nabízí úročení 1,5 % p. a. do 300 tisíc korun. Nejsou zde žádné podmínky pro získání úroku, stačí si účet založit online a můžete ihned začít spořit. Navíc ani není nutné mít u stejné banky osobní účet. Prostě a jednoduše využíváte spořicího konta, při čemž se nemusíte stresovat, zda splňujete nějaké dodatečné podmínky pro získání lepšího úroku či pro vedení spoření zdarma.

Trinity bank nabízí skvělý úrok 1,58 % p. a. na prvních 2 000 založených účtech. V původní akci nabízela banka na 8 000 účtů s výhodnou sazbou. Jakmile zásoba spořicích účtů došla, prodloužila banka akci. Účet je bez poplatků a bez nutnosti zakládat si i běžné konto, proto není divu, že je o něj velký zájem. 

Se spořicím účtem od Equa bank je to trochu složitější. Pro získání výhodného úroku na spořicím účtu HIT, ke kterému musíte mít založený i běžný účet, je nutné nejméně třikrát měsíčně zaplatit kartou, nebo mít zainvestováno alespoň 50 000 Kč. Většině lidem však nedělá obtíže splnit první podmínku a nemusí mít tedy strach, že se jim uložené peníze zúročí základní sazbou ve výši 0,2 % p. a.

Raiffeisenbank a Trinity bank

Nejvíce se vám po roce zúročí uložených 100 tisíc korun na účtu od Raiffeisenank. Kvůli speciálním podmínkám je však obtížné vysoký úrok získat. Navíc je nutné si u banky založit i běžný účet. Druhého nejlepšího výsledku dosáhla Trinity bank, kde jen stačí se založením spořicího účtu už dále neváhat.

Jaké jsou další možnosti?Srovnání spořicích účtů
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 819