Srovnání životního pojištění

 

Které životní pojištění je to nejlepší? Odpověď není jednoduchá. Vždy záleží na tom, co si od pojištění slibujete a v jaké životní fázi se nacházíte. Jaký produkt je tedy pro vás nejlepší? Odpověď hledejte v článku.

životní pojištění  Primárním cílem životního pojištění bylo původně pouze zabezpečení rodiny v případě úmrtí živitele rodiny. Dnes se však funkce pojištění značně posunula. Kromě zajištění blízkých, může představovat zajímavou investiční příležitost. Sami si musíte zvolit, zda chcete spořit, zajistit hypotéku nebo se pouze pojistit. Na portálu Usetreno.cz naleznete objektivní srovnání životního pojištění, které se věnuje dvěma nejoblíbenějším produktům, tedy rizikovému a investičnímu životnímu pojištění. Z dalších druhů pojištění lze jmenovat například kapitálové, které spojuje pojistnou ochranu se                                                               zhodnocením vložených peněz v kapitálových fondech. 

Rizikové životní pojištění

Položili jste si někdy otázku, co bude s rodinou, kdyby se vám něco stalo? Rizikové životní pojištění si sjednávají zodpovědní lidé, které tento problém trápí. Obzvlášť vhodný je tento typ ochrany vhodný, když rodina žije pouze z jednoho platu. Zabezpečit se nemusíte pouze na smrt. Pojišťovny nabízí široké spektrum úrazového připojištění i pro případ nemocí či zranění, které vás mohou vyřadit z pracovního procesu. Pojištění se sjednává s pevnou nebo klesající částkou na dobu už od jednoho roku.

Nevýhodou tohoto typu pojištění je, že neumožňuje zhodnocování prostředků. Bohužel ani nesplňuje zákonné podmínky pro daňovou uznatelnost.

Vyberte si nejlepší životní pojištění Porovnat pojištění

Investiční životní pojištění

Jak plyne z názvu, investiční životní pojištění spojuje životní pojištění se zhodnocováním vložených financí. Na rozdíl od kapitálového pojištění, si sami volíte investiční strategii. Čím rizikovější investice, tím větší je potencionální zisk. Investiční životní pojištění se doporučuje uzavírat na dobu delší než deset let. Při kratší době pojištění může dojít k negativnímu ovlivnění výše zhodnocení.

Tím se dostáváme k hlavnímu záporu. Výše zhodnocení není garantována. Převažují však klady. Ročně můžete ušetřit tisíce korun, protože pojištění je daňově uznatelné. Můžete připojistit své blízké, volit si rozsah ochrany formou široké škály připojištění.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/zivotni_pojisteni.png