Po telefonu vám rádi poradíme s výběrem TV

Zeptáme se na vaše požadavky a pomůžeme vám najít ten nejvhodnější produkt. 

Stačí vyplnit telefonní číslo. Není třeba se ničeho obávat, vaše údaje jsou u nás v bezpečí.

  Beru na vědomí znění Podmínek portálu Ušetřeno.czZásad zpracování osobních údajů. Naše společnosti financují svůj provoz z provizí od dodavatelů a z inzerce, proto je poradentství i srovnání produktů a služeb z oblastí energetiky, telekomunikací, financí a pojištění pro Vás zdarma. Sdělením Vašich osobních údajů a dalších doplňujících informací dochází k uzavření smlouvy o poskytování služby informačního a srovnávacího servisu.

   Děkujeme, brzy se vám ozveme.

    

   Pomohli jsme už 2 457 050 zákazníkům

    

   Všem mým známým a kamarádům bych vás rozhodně doporučila. Veškeré mé dotazy byly jednoduše zodpovězeny.

    

   Alžběta S.

    

   Jsme rádi, že je tu někdo, kdo má zájem pomoci nám, kteří tomu moc nerozumíme. Začíná nám svítat na lepší časy.

    

   Václav S.

    

   Jednání s operátory bylo příjemné, posílám pochvalu pro pana D. Jeřábka. Jeho jednání bylo přirozené a nevtíravé.

    

   Kamila B.

    

   Ptáte se nás

   Pro sledování budete potřebovat nainstalovanou aplikaci, nebo, jako v případě klasické televize, set-top box. Ten se ale od toho pro kabelové vysílání mírně liší. Nemůžete si ho proto koupit sami, získáte ho přímo od vybraného poskytovatele. Někteří ho svým zákazníkům dávají zdarma, někdy je potřeba si jej zakoupit, nebo pronajmout.

   Výhodou set-top boxu pro IPTV je, že ho nemusíte nastavovat ani ladit. Stačí, když jej prostřednictvím ethernetového kabelu (kterým se i počítač připojuje k internetu nebo do místní sítě) připojíte do internetové zásuvky nebo modemu. Výhodou aplikace je používání pouze jednoho ovladače, na který jste u své televize zvyklý.

   To je jedna z největších výhod IPTV – kvalitní obraz. Pokud máte novější televizi připojenou ideálně HDMI kabelem, rozdíl mezi kvalitou obrazu v HD a bez něj stoprocentně poznáte. Čím máte větší televizi s lepším rozlišením, tím je rozdíl obrazu výraznější.

   Na rozdíl od klasické televize, kterou můžete sledovat pouze „živě“, IPTV lze kdykoli stopnout, přetočit zpět, nebo si právě běžící pořad pustit úplně od začátku a to až 7 dní (u některých poskytovatelů až 30 dní) zpětně. Stačí si vybrat z nabídky a jedním kliknutím svou volbu pořadu potvrdit.

   Abyste mohli využívat IPTV, mělo by vaše internetové připojení dosahovat rychlosti alespoň 4 Mbps, jinak se obraz může zasekávat. Existují ale poskytovatelé, kteří vyžadují minimálně 6 Mbps. Služba využívá tzv. adaptivní streaming, který se automaticky přizpůsobuje měnící se kvalitě internetového připojení. 

   Ano, pokud například využíváte internet o rychlosti 20 Mbit/s a budete přes IPTV sledovat pořady v HD kvalitě (12 Mbit/s), zbyde vám na surfování po internetu jen něco okolo 5 až 8 Mbit/s. Pokud byste sledovali IPTV na více zařízeních, bude se tento datový tok násobit.

   Samozřejmě. Každý poskytovatel nabízí hned několik různých programových balíčků, ze kterých si můžete vybrat. Ty lze navíc ještě rozšířit o další doplňkové a tematicky zaměřené balíčky (dokumentární, pro sportovní fandy, filmové maniaky atd.).

   Jednoduše. V našem online porovnání IPTV se seznámíte s nabídkami jednotlivých poskytovatelů na jednom místě. Zjistíte, kdo vám nabídne kolik kanálů a jaké, který poskytovatel vám umožní zpětné přehrávání a po dobu kolika dní, zkrátka vše, co vás zajímá. Poté se snadno rozhodnete, které řešení je pro vás nejideálnější.

   IPTV využívá stejnou distribuční síť jako vysokorychlostní připojení k internetu (ADSL nebo optický kabel), ovšem představa, že jde o klasické internetové vysílání, je mylná. Narozdíl od internetového televizního vysílání totiž IPTV putuje po privátní IP síti jen klientům, kteří si ji předplatili.

   Největší rozdíl mezi IPTV a starou dobrou kabelovkou je v šířce pásma, přes které se šíří televizní programy k divákům. Zatímco pásmo kabelové televize je široké, a lze přes něj tak vysílat více programů naráz, pásmo IPTV k vám zvládne v jednu chvíli přepravit program pouze jeden, proto můžete na více televizorech zároveň sledovat pouze jeden stejný program.

   Dostupnost IPTV je závislá na dostupnosti vysokorychlostního internetového připojení, prostřednictvím kterého ji vybraný poskytovatel přenáší. Pokud tedy chcete vědět, zda můžete využívat výhod IPTV i u vás doma, obraťte se přímo na společnost, u které si chcete IPTV sjednat.

   Nenašli jste, co jste hledali?

   Zpět do srovnání