Úrokové sazby spořicích účtů

 

Přemýšlíte, jak rozmnožit uspořené peníze? Vložení na spořicí účet je zajímavá příležitost. Míra zhodnocení se odvíjí od výše úrokové sazby, která je ovšem značně proměnlivá. Zajímá vás, kde aktuálně najdete nejlepší podmínky?

peníze Na ukládání volných finančních prostředků není běžný účet vhodný. K tomuto účelu slouží spořicí účet. Míra zhodnocení vkladu na tento druh účtu se odvíjí od úrokové sazby. Čím vyšší hodnota, tím více vyděláváte. V poslední době došlo k velkým pohybům úrokových sazeb. Bohužel se jednalo o propad, a to celkem značný. Průměrné úrokové sazby spořicích účtů bez výpovědní lhůty klesly na 1,2 %. 

Nejvyšší úroky

Nejzajímavější možnost zhodnocení nabízí kampeličky. U těchto nebankovních společností přesahují úrokové sazby dvě procenta. Problémem záložen je jejich důvěryhodnost a špatná pověst. Ačkoli se zákony od devadesátých let změnily, nedostatky přetrvávají. Což potvrzuje současný vývoj, kdy se do problémů dostaly hned dvě velké záložny. Na druhou stranu vysoká úroková sazba šplhající nad dvě procenta je lákavá.

Sjednejte si spořicí účet onlineSjednat spořicí účet

Bankovní spořicí účty

Mezi nejzajímavější bankovní spořicí účty patří ty od menších bank. Svou dravou politikou chtějí přebrat klienty dominantních finančních institucí. Třeba taková Air Bank a Equa Bank nabízí úrokovou sazbu 1,6 %. Větší hráči na trhu jdou s nabídkou ještě o trochu níž. Třeba spořicí účet ING Konto zhodnocuje peníze úrokem 1,2 % za rok. Nezdá se to jako vysoké číslo, na druhou stranu neplatíte vůbec žádné poplatky za zřízení, správu, transakce nebo zrušení účtu. Své peníze můžete kdykoliv použít, protože ING konto je bez výpovědní lhůty a bez poplatku za převod. 

Jaký účet se vyplatí

Úroková sazba není jediný rozhodující parametr výhodnosti spořicího účtu. Vklady se zhodnocují pouze do určité výše. Limit může být nastaven na 200 tisíc, ale i milion korun. Vklady nad tuto částku se úročí zanedbatelnou desetinou či setinou procenta. Dále se zajímejte, za jakých podmínek máte na výhodný úrok nárok. Třeba spořicí účet od mBanky slibuje zajímavou sazbu 2 %, ale pouze v případě měsíční platby kartou v hodnotě čtyř tisíc korun. Často se setkáte s podmínkou, že nesmíte peníze z účtu za celý měsíc vybrat, aby vám byl úrok na účet připsán.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1