Úroky na spořicích účtech

 

Zdá se, že strmý pád úrokových sazeb nemá konce. Najít skutečně výhodný spořicí účet není nic snadného. Jak na to? Poradíme vám.

spořicí účet  Úroky na spořicích účtech prodělaly v posledních měsících mohutný propad. Dříve nebyly výjimkou sazby nad dvě procenta. V současné době vám banky jen stěží nabídnou takto výhodné podmínky. Musíte se smířit s daleko menším zhodnocením. Nicméně platí otřepané pravidlo, že vždy se vyplatí vložit našetřené peníze na spořicí účet, než je nechat zahálet doma ve slamníku. Díky inflaci se hodnota úspor neustále zmenšuje, čemuž právě úročení vkladů zabraňuje. Skutečně výhodných úrokových účtů je jako šafránu. Atraktivní úrokovou sazbu nabídne málokterá banka. Sami se můžete přesvědčit z následujícího srovnání spořicích účtů.

Kde hledat výhodné úroky

Skutečně zajímavé úrokové sazby nabízí mladé a dravé banky, které se chtějí prosadit. Nové zákazníky lákají i na relativně vysoké úrokové sazby. Mezi takové banky patří například Equa bank. S hodnotou 1,6 % se řadí do kategorii výborně zhodnocených spořicích účtů.

Ještě lepší podmínky než banky nabízí některé kampeličky. Úroky v záložnách překonávají i magickou hranici dvou procent. Jenže časté skandály a problémy těchto nebankovních společností nevzbuzují zrovna důvěru. Neznamená to však, že by se kampeličky měly šmahem odsoudit. Jejich nevýhodou je fakt, že většinou za sebou nemají zahraniční kapitál a s tím související finanční zajištění. Každý si musí zvážit sám, jaké riziko je ochotný podstoupit.

Sjednejte si spořicí účet         onlineSjednat spořicí účet

Úroková sazba u bank

V těsném závěsu za Equa bank, aspoň co se úroku týče, se pohybuje Zuno spořicí účet. V tomto bankovním domě naleznete nabídku na 1,5% zhodnocení. Potěšující je fakt, že zhodnotit svůj vklad můžete až do výše 750 000 korun. Navíc máte své peníze vždy k dispozici.

Úroková sazba kolem jeden a půl procenta však není pravidlem. Třeba UniCredit bank dopřává svým klientům zhodnocení až 1,1 %. Za založení a vedení spořicího účtu PRIMA se nic neplatí. Klienti také oceňují okamžitý přístup k penězům.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0