Ženy vs. muži: Kdo platí více za mobilní služby?

 

Podle průzkumu 4 z 5 Čechů zaplatí za mobilní služby do 500 Kč měsíčně. Něžné pohlaví neutrácí větší sumy jenom za boty, ale také za volání nebo SMS zprávy. Muži více šetří, za den pošlou o 2 SMS zprávy méně a větší část hovorů vyřídí do 2 minut.

žena pracující na mobilním telefonuŽeny jsou aktivnějšími uživateli mobilních služeb. 

Kolik nás stojí mobilní služby? Většina lidí za ně utratí 250 až 500 Kč. Průzkum zpracovaný agenturou Gfk pro Mobil od ČEZ ukázal, že vyšší faktury za telefon dostávají častěji ženy. Každá pátá Češka utratí za mobil částku mezi 500 až 1000 korunami.

kolik utratíme za mobilní služby grafZdroj: průzkum pro Mobil od ČEZ 

Krátké volání šetří mužům peníze

Průměrný telefonní hovor trvá zhruba u 75 % respondentů maximálně pět minut. O něco stručnější jsou při svých hovorech muži, 6 z 10 volá průměrně do dvou minut. Telefonní hovory žen jsou o něco delší, třetina z nich volá v průměru déle než 5 minut (u mužů je to zhruba 14 %). Ženy také v průměru odešlou o 2 SMS denně více než muži, nejvíce aktivními pisatelkami jsou pak dívky ve skupině 18 až 25 let.

jak dlouho voláme grafZdroj: průzkum pro Mobil od ČEZ 

A komu nejčastěji voláme? Ženy volají dětem s vyšší frekvencí než muži. Muži naopak častěji volají svým partnerkám než obráceně.

Ušetřete za volání i SMS s výhodnějším tarifemKalkulačka tarifů

Pro muže zprávy, pro ženy sociální sítě

Datové služby jsou již běžnou součástí nabídky mobilních služeb a internet v mobilu pravidelně využívá 34 % dotázaných. U věkové skupiny do 35 let je to pak zhruba polovina. Z výsledků vyplývá, že ženy častěji navštěvují sociální sítě. Jejich protějšky zase častěji než ženy hledají aktuální zprávy a praktické informace, více využívají banku v mobilu nebo řeší pracovní záležitosti.  

k čemu datové služby nejvíce využíváme grafZdroj: průzkum pro Mobil od ČEZ 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
Oblíbení mobilní operátoři