V šetření energiemi vítězí ženy

 

V pomyslném souboji mezi muži a ženami v otázce šetření energiemi vítězí ženy. Pouze 4 % z nich totiž uvedla, že energiemi nešetří vůbec, zatímco u mužů to bylo 12 % respondentů. Ačkoliv muži jsou ti méně šetřiví, jsou to podle aktuálního průzkumu právě oni, kdo nakonec složenky za energie zaplatí. Jako nejčastější důvod k šetření energiemi uvedli respondenti vedle úspory peněz i to, že jim vadí plýtvání a že se snaží brát ohled na životní prostředí.

rodina 

Šetření energie je při stále rostoucích cenách společenským trendem. Přesto se 12 % mužů přiznalo, že energiemi v domácnosti nešetří vůbec, u žen to uvedla pouze 4 % dotázaných. Ženy jsou tedy vítězkami souboje o to, které pohlaví energiemi šetří více.

I když muži na šetření energií tolik nedbají, jsou to častěji právě oni, kdo účty za elektřinu či plyn zaplatí. „Hlavní podíl na platbě faktur za energie uvedlo 69 % mužů a jen 46 % žen.

Zcela bez překvapení je závěr, že 60 % dotázaných šetří proto, aby snížili své náklady. Druhým nejsilnějším důvodem je to, že respondentům vadí plýtvání ze zásady, což uvedlo 24 % dotázaných. Šetrnost k životnímu prostředí zmínilo pouze 10 %. Zajímavé je, že tento důvod uvedla jen 4 % mužů a naopak 15 % žen.

 

Ze závěrů průzkumu plyne i to, že šetření energiemi je v Čechách velké téma, což je vidět i na poptávce po změně dodavatele energie. „Meziročně jsme prostřednictvím srovnávače Ušetřeno.cz zpracovali čtyřikrát více žádostí na změnu dodavatele,” říká Tomáš Suchý.

 

Právě změna dodavatele může zákazníkům přinést velkou úsporu finančních prostředků v řádech tisíců korun. Jak v takovém případě postupovat?

  • Spočítejte si ceny plynu – jednoduše vyplníte kalkulačku, aby Vám porovnala ceny jednotlivých dodavatelů
  • Pokud najdete levnějšího dodavatele, stačí vyplnit objednávku
  • Kontaktuje Vás náš operátor a smlouvu s Vámi ještě jednou projde
  • Po podepsání smlouvy začínáte šetřit
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé