ŠETŘÍME DOMA: 20 tipů, jak si udělat krásný Valentýn

 

V České republice panuje názor, že Valentýn je svátek hlavně pro prodejce šperků a květin. Přestože se nám příčí konzumní přístup ke svátku lásky, většina z nás stejně podlehne společenskému nátlaku a jednu z daných věcí zakoupí. Hledáte způsob, jak obejít takto nastavený systém? Tak právě pro vás jsme připravili dvacet tipů na trochu jiný Valentýn.

valentýn 2019 

Každý pár má svou představu ideálního romantického večera. Všechny naše tipy vám tím pádem nemusí připadat relevantní. Pokud ovšem sháníte nápady, jak udělat Valentýn letos unikátní, pak vyzkoušejte aktivity z našeho seznamu.

Pár netradičních tipů pro netradiční Valentýn

1) Sepište seznam romantických filmů, co jste oba viděli. Vyberte si jeden z nich a zkuste napodobit ikonickou zamilovanou scénu. Ať už se bude jednat o „létající“ moment z Titaniku, jakoukoliv absurdní situaci z Pokoje nebo vtipné scénky ze Shreka, určitě si to užijete. Kdo se první začne smát, prohrál. Zkuste přehrávat tak, že to partner nevydrží.

2) Zahrajte si valentýnské bingo. Najděte romantickou komedii, co ani jeden z vás nezná. Vytvořte si tabulku na bingo a vyplňte ji nejprovařenějšími klišé z romantických filmů (například polibek v dešti, vyjádření lásky písní nebo tancem, zrušení svatby na poslední chvíli, polibek uprostřed hádky, proměna ošklivky v krásku, nenávist zakrývá lásku atd.). Pokud se situace na vaší kartičce ve fimu objeví, škrtněte ji. Ten, kdo bude první mít šktnutou řadu, sloupec či diagonálu, vyhrál.

3) Vyzkoušejte si role play. Vyberte partnerovi jméno jako z telenovely. Od teď na sebe musíte mluvit, jako kdybyste jednu takovou přehnaně dramatickou televizní show prožívali ve skutečnosti. Ach, José Armando, trhá mi to srdce, ale musím tě poprosit, abys vynesl odpadkový koš.

Zajímají vás další tipy, jak ušetřit v domácnosti?Ano.

4) Vytvořte partnerovi speciální mix hudby na Spotify nebo YouTube. Bonusové body získáte, pokud seženete rádio, postavíte se pod okno do ložnice a hudbu mu budete hlasitě přehrávat uprostřed noci.

5) Prozradíme vám tajemství. Kromě zkušených tanečníků, se ve skutečnosti všichni jen tak nějak snaží hýbat do rytmu a nevypadat u toho blbě. Klidně se tedy vydejte někam za hudbou. Pokud se vám stejně nechce, vyzkoušejte Just Dance. Zdarma je zde pouze omezený počet písní, i tak se ovšem jedná o skvělou zábavu. Budete-li mít chuť na další choreografie, i když nebudou bodované, spousty jich najdete na YouTube.

6) Zpěv je trochu jiná kategorie. Není sice nad krásnou serenádu, ale pokud víte, že váš hudební projev připomíná mrouskající se kočky, vsaďte na přiznaný playback

 

7) Rozmazlujte se. Udělejte si domácí lázně. Vzájemně se namasírujte. 

8) Jak dobře si rozumíte? Znáte, jak si ve filmech zamilované páry dokončují navzájem věty? Zkuste to taky. Co se vám snaží partner říct? A co chcete vy, aby říkal?

9) Zahrajte si hru. Oprašte staré deskovky nebo najděte na internetu hry pro dva.

10) Čokoláda a svíčky k Valentýnu neodmyslitelně patří. Zkombinujte je. Udělejte si domácí čokoládové fondue s ovocem a dbejte na to, aby partner neměl od čokolády zamazané rty. 

svatý valentýn 

11) Páry holdující sportu určitě ocení pár koleček na ledu. Běžte si zabruslit. Je-li sníh, postavte sněhuláka.

12) Myslíte, že zase stačí kytice? Vytvořte letos partnerovi speciální dárkový koš se vším, co má rád. Zahrňte i ručně vyráběný sešítek se všemi drobnostmi, co na něm milujete. Vyrobte fyzickou koláž ze společných fotek.

13) Zajděte si na procházku. Zasaďte společně cibulky lilií do květináče či na místě, kolem kterého často oba chodíte. V létě vykvetou a budou vám připomínat společně strávené chvíle.

 
Srovnejte si za dvě minuty 219 nabídek a kupte partnerovi k Valentýnu vysněný dárek. Za změnu dodavatele totiž získáte nyní jednorázový bonus až 1 500 Kč.

14) I když nejste zrovna Rembrandt nebo Frida Kahlo, zkuste se s partnerem nakreslit. Když se portrét nepovede, můžete se oba zasmát. Jestliže se naopak podaří, zarámujte si ho. Vyzkoušejte body painting. Starým štětcem na make-up nebo vlastními prsty vytvořte na těle partnera barevné umělecké dílo. Samozřejmě mu následně pomozte ho omýt.

15) Partner má zálibu v hlavolamech? Vytvořte speciálně pro něj zamilovanou křížovku. Při vymýšlení otázek se inspirujte společnými zážitky. Pokud vám to nepůjde, můžete zkusit online generátor křížovek. Má však poměrně omezenou databázi.

16) Vyberte si část těla (například obličej, ruku nebo třeba krk). Za každý polibek na toto místo dostanete 5 bodů, pokud vás partner při pokusu mu dát pusu přistihne, odečtěte si 2 body. Kdo bude mít na konci dne nejvíce bodů, vyhrál.

 

Zvažujete koupi náušnic či prstenu? Zamyslete se nad slitkem. Je investice do drahých kovů pro vás? Odpověď najdete v našem článku.

 

17) Jdete na večeři? Vyberte si oblečení navzájem. Pokud však jeden z vás skončí na vysokých podpatcích, ten druhý musí zaplatit za taxík. 

18) Vydejte se koukat na hvězdy. Žijete-li v místě s vysokou mírou světelného smogu, vyzkoušejte planetárium.

19) Zopakujte si svoje první rande.

20) Vypněte telefony, počítače, tablety a televize. Soustřeďte se jen jeden na druhého.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6