Vánoční nákupy na internetu: 14. prosince padl dosavadní rekord

 

Lidí, kteří vánoční dárky nakupují elektronickou cestou, každoročně přibývá. Památným dnem se pro české e-shopy stalo pondělí 14. prosince, kdy Češi na internetu vytvořili bezmála půl milionu objednávek. Největší zájem byl o knihy, mobily a parfémy.

Obliba předvánočních nákupů na internetu neustále narůstá.Letošní Vánoce přinesly e-shopům rekordní tržby. 

Nákupy na internetu nepochybně skýtají mnoho výhod: vybrané zboží si můžete objednat z pohodlí domova, aniž byste se museli tísnit mezi tisíci nervózních dárkychtivých zákazníků v obchodních centrech. Balíčky vám pošťák nebo pracovník kurýrní služby doveze až ke dveřím.

Atak půlmilionové hranice

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci se srovnávačem cen Heureka.cz vzrůstající oblibu internetových nákupů potvrdily. 14. prosinec letošního roku se tak stal nejúspěšnějším dnem v nedlouhé historii českých e-shopů, kdy v nich zákazníci vytvořili 470 000 objednávek. Průměrná cena jednoho dárku se pohybovala okolo 820 korun a Češi na internetu utratili přes 700 milionů korun.  

Co se možná objeví i pod vaším stromkem?

Ve virtuálních nákupních košících se často objevovala dětská stavebnice Lego, nejčastěji inspirovaná pohádkou Ledové království či kultovní filmovou ságou Star Wars, jejíž nejnovější díl vstoupil přednedávnem do kin. Bodovala také britská zpěvačka Adele se svým aktuálním albem nebo společenská hra ADC Blackfire.

„Opět se však potvrdilo, že každý rok jsou nejvděčnějšími a nejoblíbenějšími dárky knížky, mobily a parfémy. Oblíbené je také oblečení, hlavně pánské.“

- Tomáš Braverman, ředitel Heureka.cz

Knihám kraloval román Pauly Hawkinsové Dívka ve vlaku a favority mezi parfémy se stala vůně Lanvin Eclat D´Arpege. Mnoho lidí také pod stromečkem potěší chytré telefony, podle internetových nákupů nejčastěji půjde Huawei P8 Lite a Samsung Galaxy J5

TIP

Jdeme do finále!

Štědrý den pomalu ťuká na dveře, jste už připraveni na Vánoce?
 

 

Internetové obchody čeká druhé kolo

E-shopy si v tuto chvíli mohou dopřát krátký oddych. I když mají přepravní společnosti i pošta stále plné ruce práce s doručováním vánočních balíčků, na nové objednávky, pokud by měly dorazit před Vánoci, je v případě většiny e-shopů už pozdě. Opozdilce však může zachránit varianta osobního odběru, kterou mnohé obchody s kamennými pobočkami nabízejí až do Štědrého dne.

Odpočinek ale nebude trvat dlouho – internetové obchody se připravují na vlnu výprodejů, která v některých z nich vypukne hned na Boží hod, tedy 25. prosince. Povánoční slevy totiž pro e-shopy každoročně představují druhý nejsilnější nápor zákazníků.

Rekordní výsledky

Podle odhadu APEK letos Češi na internetu utratí přes 25 miliard korun. Jde o rekordní sumu, která nejméně o pětinu předežene loňskou prodejní bilanci. Přesto online prodeje stále tvoří jen malou část maloobchodu. Podíl internetových obchodů na celkových maloobchodních tržbách představoval v Česku v loňském roce 7,1 procenta, zhruba stejně jako v sousedním Německu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2