ŠETŘÍME DOMA: Vánoční dekorace na stůl i stromeček zvládnete i sami

 

Výroba vánočních dekorací je mnohem zábavnější, než si ji koupit v obchodě. Přinášíme proto 5 jednoduchých tipů, které nezatíží váš rozpočet a udělají krásnou službu.

vánoční dekorace 

S blížícími Vánocemi se začíná čím dál více linout našimi domovy vůně cukroví, i vánoční ozdoby a koledy přispívají ke sváteční náladě. Právě proto jsme si pro vás připravili opravdu jednoduché tipy na vánoční dekorace. Domácí výroba krásných ozdob zabaví vaše děti a vy si u ní dokonale odpočinete. Do čeho se pustíte jako první?

Sněhová vločka v nadživotní velikosti

Zábavné, jednoduché a levné. Tak by se daly popsat tyto sněhové vločky. Dřívka, která známe spíše z nanuků, se dají sehnat i za pakatel i v kreativním obchodě. Dobře vám poslouží i větvičky ze stromů, které vhodně zkrátíte. Dále budete potřebovat tavicí pistoli, se kterou dřívka přilepíte k sobě do podoby vločky, a případně i barvu, lepicí kamínky, lepidlo se třpytkami či umělý sníh pro dokonalý výsledek. Sněhovou vločku nalepíte do oken kouskem oboustranné pásky nebo lepicí gumy.

výroba vánoční dekoraceSněhové vločky můžete i nabarvit. Třeba na červeno. | zdroj: craftynest.com 

vánoční dekorace na stůlzdroj: indulgy.com 

Svíčka provoněná skořicí

Tato vánoční dekorace je opravdu snadná a vypadá hezky. Budete potřebovat jednoduchou sklenici, tavnou pistoli či vteřinové lepidlo, skořici, stužku a čajovou svíčku. Kolem sklenice přilepíte skořici, ovážete mašlí, uvnitř zapálíte čajovou svíčku a je to. Pro dodání sváteční atmosféry vybírejte stužku ve vánočních barvách. Vhodná je zlatá, sytě červená či zelená.

Jednoduchá ozdoba z papíru

Pro výrobu této ozdoby si připravte barevnou čtvrtku. Na jeden kus budete potřebovat 2 proužky papíru o délce 25 cm, 2 proužky o délce 20 cm a 1 proužek o délce 16 cm. Případně si je o pár centimetrů zkraťte. A teď už proužky stačí jen správně navrstvit a upevnit sešívačkou či opravdu kvalitním lepidlem. Postup je jednoduchý. Uprostřed musí být nejkratší proužek, ten z obou stran objímají dva delší a zakončují to dva nejdelší.

Pokud si budete chtít vánoční ozdobu pověsit na stromeček či jmelí, stačí vrchní část provléct jehlou s nití či vlascem a vytvořit uzlík.

pinterest vánoční dekoraceDekorace na stromeček nemusíte kupovat. | zdroj: curbly.com 

TIP

Jak ušetřit za vánoční dárky?

Máte hluboko do kapsy, ale přesto chcete udělat svým nejbližším radost?
 

 

Girlanda z barevných stromků

vanocni dekorace inspiraceGirlanda s barevnými stromečky se hodí do dětských pokojů. | zdroj: itsalwaysautumn.com 

zdroj: itsalwaysautumn.com K výrobě této ozdoby budete potřebovat buď tvrdé barevné papíry, či plstěné čtvrtky, které seženete v kreativních obchodech za pár korun. Samotný postup je jednoduchý a na pomoc si můžete vzít i své děti či vnoučata. Vystřihněte si stromečky a ozdoby a přilepte je k sobě lepidlem podle svého vkusu. Využít můžete samozřejmě i jiné vánoční tvary.

Provázek můžete buď provléknout jehlou na špičce stromku, anebo si vystřihněte dvě totožné části stromky a přilepte je k sobě s kouskem provázku uvnitř.

Ubrousek ke štědrovečerní tabuli

vánoční dekorace na stůlTento stromeček z ubrousku nezabere ani minutu. | zdroj: instructables.com 

Krásně může vypadat i dekorativní prostírání na štědrovečerní tabuli. Stromeček vytvoříte i z levných ubrousků. Vybírejte raději jednobarevné, u veselého vánočního motivu by nemusela struktura stromu tak hezky vyniknout. A protože někdy video vydá za tisíc slov, přidáváme jedno i my.

Vyrobte si i adventní dekoraceJak na to

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4