Vánoční reklamy mobilních operátorů. Na co lákají?

 

Vánoční reklamy bombardují televizní obrazovky. Nezaháleli ani největší mobilní operátoři a připravili si pro nás výhodné vánoční nabídky. Co nabízí a kdo z toho vytěží nejvíce?

vánoční dárekJaké dárky si pro nás připravili mobilní operátoři? 

Vodafone

Máme pokryto, volná jízda začíná. A tu rozjíždí krasobruslař Tomáš Verner ve společnosti postarších ambasadorek Turbo Internetu. I přestože Tomášův účes vypadá jako z 80. let a volnou jízdu doprovází starý dobrý hit The Final Countdown z téže doby, vánoční nabídka Vodafonu reflektuje neustále rostoucí aktuální trend mobilního internetu.

Vodafone naděluje neomezené surfování na vysokorychlostním internetu, který pokrývá už 95 % populace. Po vyčerpání základního měsíčního datového objemu budou mít zákazníci až do 15. ledna 2015 další data zcela zdarma a to bez omezení rychlosti. A každý, kdo využívá internet v mobilu, ví, jak taková nabídka bodne.

Jak je vidět v reklamním spotu, užít si svou piruetu i neomezený internet mohou všichni noví i stávající zákazníci s tarifem či předplacenou kartou. Abyste si tento vánoční dárek mohli rozbalit i vy, stačí si pořídit či využívat internet v mobilu a mít aktivovanou službu Data nad rámec balíčku.

TIP

Pro koho je nabídka od Vodafone nejvýhodnější?

Mobilní data nad rámec limitu potěší pravděpodobně všechny. A zejména pak současné klienty Vodafonu, kteří internet v mobilu aktivně využívají. Za data nad limit se totiž běžně platí poměrně vysoké částky. Uvažujete nad přechodem k tomuto operátorovi? Taková datová injekce je rozhodně příjemné uvítání.

 

O2

Poetická reklamní kampaň pod taktovou O2 mapuje vývoj mobilních technologií na životech hlavních hrdinů. Od nejistých dětských pohledů pokračuje přes první SMS zprávy, začátky internetu v mobilu až po šťastnou mladou rodinu, která díky nejrychlejšímu mobilnímu internetu 4G LTE od O2 sdílí své zážitky takovým způsobem, který dříve nebyl možný. Třeba přes videohovory. A tak může i dědeček v pohodlném křesle s Punťou u nohou a cukrovím na stole vidět, jak se jeho vnoučata vesele vozí na kolotoči.

„Cílem kampaně je informovat o pokrytí nejrychlejším mobilním internetem 4G LTE, o komunikačních možnostech s ním spojených a propagovat unikátní vánoční nabídku O2.“

- Ondřej Křivka ředitel marketingové komunikace v O2

Tento reklamní spot v sobě komunikuje několik konkurenčních výhod. Informuje o neustále rostoucím pokrytí nejrychlejším mobilním internetem 4G LTE i konkrétních příkladech jeho využití při vzájemné komunikaci. A pochopitelně podporuje i vánoční nabídku od O2. Ta v sobě kromě akčních cen mobilních telefonů a tabletů s podporou technologie 4G LTE skrývá i jedinečnou možnost získat vánoční bonus až 3 000 Kč. A to až do 31. ledna 2014. Abyste se mohli radovat z této částky, stačí si k novému telefonu zařídit i datový tarif. Pokud jej už máte, a i přesto byste chtěli na lákavý bonus dosáhnout, zvyšte si datový limit FUP či upravte svůj závazek. Výše finanční injekce se odvíjí od zvoleného datového limitu. Platí, že čím víc prosufrujete, tím víc šetříte.

TIP

Pro koho je nabídka od O2 nejvýhodnější?

Vánoční nabídka od O2 jistě potěší ty, kteří uvažují o novém mobilním telefonu. Pokud i vy toužíte obměnit svou mobilní stáj, minimálně stojí za to si jejich nabídku zvýhodněných telefonů prohlédnout. A pokud navíc využíváte internet v mobilu, může vás mobilní hračka nakonec vyjít ještě o několik tisíc levněji!

 

T-Mobile

S atraktivní vánoční nabídkou nezahálel ani mobilní operátor T-Mobile. V celé sérii vánočních spotů kampaně V naší třídě je nejlíp se opět objevuje oblíbený tělocvikář Radim v podání Ivana Trojana, který tentokrát vyráží se svou třídou na lyžařský kurz do Jizerských hor. Zábavnou formou v ní představuje vánoční nabídku od T-mobile, zejména pak novou službu Fresh.

Tato služba nejenom umožňuje pojistit si mobilní zařízení proti poškození či krádeži, ale taky nabízí unikátní možnost každoročně vyměnit svůj mobilní telefon či tablet za nejnovější model. A není přitom nutné, abyste jej zaplatili ihned. Užívat si horké novinky můžete i za korunu, zbytek doplatíte v měsíčních splátkách bez navýšení. Cenu nového přístroje vám navíc pomůže snížit i sám T-Mobile, který od vás starší model jednoduše odkoupí nazpět. Služba Fresh je připravena pro nové i stávající zákazníci při koupi nového telefonu a začíná na 49 Kč za měsíc. Podmínkou je uzavřít či obnovit smlouvu na 24 měsíců.

Chcete výhodný tarif po celý rok? Srovnat tarify

Tisícikorunová sleva i soutěž o 4 000 cen

T-Mobile si ve své vánoční kampani připravil i další nabídky žhavé jako uhlíky. Až do 31. 12. 2014 můžete využít například slevu 1 000 Kč na vybrané telefony a tablety Samsung. Zábavu na dlouhé zimní večery vám přinese i interaktivní soutěž o 4 000 atraktivních cen včetně smartphonů či tabletů. Stačí si stáhnout aplikaci a v interaktivním závodu předjet na běžkách tělocvikáře Radima.

TIP

Pro koho je vánoční nabídka od T-Mobile nejvýhodnější?

Atraktivní službu Fresh využijí hlavně věrní zákazníci, kteří rádi drží krok s mobilními trendy a nebojí se investovat do nových mobilních telefonů či tabletů. S touto službou je to nevyjde ani tak draho, T-Mobile totiž nabízí odkup jejich starých přístrojů. A to běžně stáhne cenu nejnovějšího mobilního přístroje o několik tisíc korun.

 

Odvrácená strana vtipných reklam

Vtip a groteskní situace, se kterými se u kampaní T-Mobile běžně setkáváme, ale nemusí zaujmout každého. Tentokrát se proti jedné z letošních reklam ohradilo mnoho Poláků v čele se samotným polským velvyslanectvím. Vystupují proti nelichotivému vykreslování Poláků jako obchodních překupníků nekvalitního zboží.

"Mrzí nás, že se naše reklama, která dlouhodobě sází na nadsázku a specifický humor, mohla někoho dotknout. Přestože jsme přesvědčeni, že reklama je z etického i zákonného hlediska v pořádku, rozhodli jsme se ji pozastavit, a to ještě před setkáním s paní velvyslankyní."

- Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile CZ

Asi není třeba dodávat, že zakázané ovoce nejvíce chutná, a proto má dnes tento spot daleko větší počet zhlédnutí než ty, které přísným zrakem prošly bez poskvrny.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
Oblíbení mobilní operátoři