Amper 2019: Blíží se 27. ročník mezinárodního veletrhu o elektrotechnice

 

Od 19. do 22. března se v halách brněnského Výstaviště bude konat 27. ročník mezinárodního veletrhu Amper, kterého je Ušetřeno.cz partnerem. Jedná se o největší veletrh elektrotechniky na území Česka a Slovenska. Jen minulý rok se akce zúčastnilo 590 vystavovatelů z 29 zemí a veletrh navštívilo přes 43 tisíc zvědavců. Na programu je široké portfolio témat, mezi která patří mimo jiné například robotika, akumulace energie, novinky v oblasti elektromobility a udržitelné elektřiny. Veletrh je určený pro experty i úplné laiky. 

amper 2019 

Veletrh Amper 2019 se stejně jako minulý rok pyšní nabitým programem, kde bude návštěvníkům umožněno setkat se s největšími inovátory a průkopníky v rozličných oborech zaměřených na elektrotechniku. Účast na akci potvrdil například S-Power, dodavatel fotovoltaických systémů provozující eVýkup ve spolupráci s Bohemia Energy, Europe Easy Energy a X-Energie. Asociace elektromobility a inovativních technologií zase láká fanoušky elektromobilů na vozy Tesla, dokonce v popisu své prezentace nadšence škádlí provokativní otázkou „Dorazí také Model 3?“. 

V rámci veletrhu je sedm různých fór. Ta jsou vždy zaměřena na jednu určitou oblast elektrotechniky. Návštěvníky tudíž čekají různorodé přednášky a semináře vedené známými kapacitami v oboru. Jak vypadá program a co doporučuje Ušetřeno.cz v rámci veletrhu navštívit?

Fórum automatizace

Fórum se zabývá integrováním automatizační techniky do každodenních pracovních procesů. Zároveň jsou mezi přednáškami zahrnuty semináře o chytré infrastruktuře a komunikaci na pracovišti.

Mobilní kolaborativní robot (středa, 12:45)
Kolaborativní roboty Techman Robot s integrovanou chytrou kamerou se dokáží pomocí kamery velmi přesně zkalibrovat do nové roviny během pár sekund. Robota tak můžete na Universálním Mobilním Stojanu UMS převézt na druhé pracoviště a začít používat během pár minut. 

Computer stage 2019

Jeden z nejpřitažlivějších programů i pro laickou veřejnost má Computer stage, kde se budou odborníci věnovat například problematice rozhodování autonomních vozů v krizových situacích. Dále se také zaměří na populární hlasové asistenty, dosažitelnost domácí energetické soběstačnosti apod.

Moderní platební metody (čtvrtek, 10:00)
Jak platit rychle, zdarma a bezpečně po celém světě. 

Amper motion 2019

Návštěvníci si mohou prohlédnout a osobně vyzkoušet elektrické a hybridní dopravní prostředky a nejmodernější infrastrukturní zařízení pro elektromobily. Uvidíte zde například značky KIA, Volkswagen či Jaguar

Perspektivy elektromobility XI (úterý, 9:30)
Konference přiblíží posluchačům současný stav vývoje techniky v e-mobilitě a její reálné rozšíření v ČR, v Evropě i ve světě. Hodnotí společenskou připravenost a postoj státu k alternativním pohonům v automobilové dopravě a trendy e-mobility z technických a ekonomických hledisek.

Fórum Optonika 2019

Zde budou mimo jiné zmíněny lasery a jejich využití ve výzkumu, senzory, optické vlnovody, fotonická komunikace a fotonické sítě, analýza a využití nanostruktur apod. Zkrátka vše ohledně optiky a fotoniky.

Transformační optika a teorie neviditelnosti (středa, 12:00)
Stát se neviditelným patřilo dlouho jen do oblasti fantazie. Díky moderní fyzice a optice se však neviditelnost v posledních deseti letech přiblížila realitě. V přednášce budou vysvětleny základní principy neviditelných plášťů a některé i experimentálně demonstrovány.

Amper Smart City 2019

Konference především pro zástupce města a veřejných organizací se zaměřuje na automatizaci a chytré propojení různých infrastruktur ve městech. Kromě diskuzí o aktuální situaci se zde budou debatovat také novinky a jejich možná implementace u nás.

Smart grids a další chytrá řešení pro města a obce (úterý, 12:00)

Amper Start Up 2019

Prezentace nových a začínajících firem. Najdete zde společnosti zaměřená na řešení chytrých domácností, akumulaci energie či dokonce CNC řezačky polystyrenu. 

Chytré kostky Homee
Je bezdrátový systém určen pro komplexní ovládání domácnosti ve třech oblastech: zabezpečení, vnitřní klima a komfort. Celý projekt Homee je extrémně flexibilní, není zde nutná žádná větší údržba a je možno jej kdykoliv rozšířit o další prvky a funkce. 

Fórum Energetiky 2019

Konference o energetice obsáhne velké množství témat. Dotkne se například problematiky úspor, soběstačnosti, akumulace či vodíkových technologií. Nebude chybět ani analýza aktuální situace v ČR.

Konference BLACKOUT (úterý, 19:00)
Energetická hrozba současnosti, jak jí předcházet a jak řešit její následky. Pořadatelem je FEL ČVUT.

Amper 2019

Pokud máte chuť navštívit pár stánků, okouknout futuristické roboty či si posedět v super moderním elektromobilu, nezapomeňte se online registrovat na nejlákavější přednášky, projet si seznam vystavovatelů a naplánovat si, kam zajdeteVstupné můžete koupit pouze na místě behem konání veletrhu. Tak co? Uvidíme se na veletrhu? 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé